Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor

Son dönemlerde çok farklı sektörlerde hizmet vermeye başlayan Google, son olarak çevrimiçi televizyon servisi için özel olarak çalışmalarını başlatmış durumda.

Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor
Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor Tekno Kenar

Son yıllarda internet kullanımının özellikle mobil olarak artış göstermesi kullanıcıların internet kullanımında da farklı değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Bu konuda en önemli durumlardan bir tanesi kullanıcıların izleme alışkanlıklarının değişmesi.

Televizyon İzleme Oranları Düşüyor!

Televizyondan ziyade kişilerin kendilerine özgü oluşturduğu yayın akışını yaratması ile özel izleme imkanı sağlayan mobil uygulamaların tercih edilmesi, bu konuda çevrimiçi televizyon sektörünün gelişmesi adına önemli bir imkan sağladı.

Google Potansiyelin Farkında

Google tarafından yapılan son açıklamada çevrimiçi televizyon imkanı sunmak adına özel bir projenin geliştirildiği ve bu proje ile birlikte sektörde Google'ın farklı bir yere gelmeyi amaçladığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde Google tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklamanın ve aynı zamanda tanıtımının yapılması beklenirken bu tanıtımı ile birlikte sektörde nasıl bir değişikliğin yapılacağı da görülebilecek.

Bugüne kadar Google tarafından piyasaya sunulan pek çok servis ve uygulama yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başarırken çevrimiçi televizyon uygulamasının da ciddi bir potansiyeli olduğu düşünülüyor. Üstelik Google geliştirdiği bu yeni uygulamada dünya çapındaki pek çok büyük yayıncı ile anlaşma sağlamayı, düşük abonelik fiyatları ile hizmet sunmayı amaçlıyor. Gündeme gelen bilgilerde geliştirilecek yeni özelliğin YouTube üzerinden de sunulabilmesin mümkün olduğu belirtildi. 

Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google Çevrimiçi Televizyon İşine Giriyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün