Tekno Kenar

  Google Chrome sanal gerçeklik devri başlıyor

  Yeni Google Chrome sürümüyle birlikte internette VR deneyimi yaşayabileceğiz.

  Google Chrome sanal gerçeklik devri başlıyor

  Uzayda uçmak veya zombilere ateş etmek gibi şeyler VR-sanal gerçeklik kullanımını oldukça çekici hâle getiriyor. Fakat aslında bu teknolojiyi film izlemek ya da internette gezinmek gibi günlük işlerimizde de kullanmak mümkün.

  Daydream View ile birlikte kullanılıyor

  Google’dan François Beaufort’un açıklamasına göre ilk sanal gerçeklik özellikleri artık Chrome 61 sürümüyle birlikte aktif durumda. Tek yapmanız gereken ise Chrome’da herhangi bir web sayfasını açmak, Daydream View kulaklığına uygun hâle getirmek ve ardından VR ile web deneyimi yaşamak.

  Google Chrome sanal gerçeklik

  Aslında Google Şubat ayında Chrome’a WebVR teknolojisi desteği eklemişti fakat bu yeni güncellemeyle birlikte artık her siteyi sanal gerçeklikle gezmek mümkün.

  Beaufort, bu yeni özellikle artık kullanıcıların her sitede VR ile etkileşime geçebileceğini dile getirirken, yeni özelliklerin de yolda olduğunun sözünü verdi.

  Eğer siz de VR sahibiyseniz, VR desteği sunan web sitelerinde ilk denemelerinizi yapabilirsiniz. Ford’un web sitesinde 360 derece videolar varken, aynı zamanda Chrome 61 ile San Francisco şehrinde sanal bir tura çıkmak da mümkün.

  Ayrıca Chrome ile Daydream WebVR desteğine sahip tek tarayıcı ve cihazlar değil. Apple da çalışmaları söylenirken, geçtiğimiz dönemde Oculus Rift ve HTC Vive desteği Firefox tarafından da eklenmişti.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google Chrome sanal gerçeklik devri başlıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google Chrome sanal gerçeklik devri başlıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google Chrome sanal gerçeklik devri başlıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?