Tekno Kenar

  Google Chrome’a önemli bir güvenlik özelliği geliyor

  Google Chrome 71. sürüm ile aktif edilecek özellik sonrasında kullanıcılar, sahte siteler adına uyarı alacaklar.

  Google Chrome’a önemli bir güvenlik özelliği geliyor

  Dünyanın en popüler internet tarayıcısı konumunda yer alan Chrome, her geçen gün gelişmeyi sürdürüyor. Google tarafından geliştirilen ve uzun yıllardan beri tahtını kimseye kaptırmayan tarayıcı, şimdilerde edineceği yeni özellik ile gündemde. Paylaşılan bilgilere göre sahte siteler adına ek güvenlik önlemi geliyor.

  Google Chrome’a dahil edilecek olan özellik sonrasında kullanıcılar, sahte siteler adına uyarı alacaklar. Bu sayede kullanıcı bilgilerinin güvenliği etkin bir şekilde sağlanmaya çalışılacak. Özellikle sahte formlar aracılığı ile kullanıcıya harcama yaptıran internet siteleri için ekstra güvenlik önlemi söz konusu denilebilir.

  Google Chrome 71. sürüm ile aktif edilecek

  Açıklanan bilgilere göre yenilik, Google Chrome 71. sürüm ile geçerli olacak. Kullanıcı, bu özellik neticesinde sahte bir formun yer aldığı internet sitesini ziyaret ederse konuyla ilgili uyarı alacak.

  Genellikle bu tarz siteler, kişinin cep telefonu numarasını girmesini istiyor. Akabinde belirli miktarda harcamanın yapılmasına neden olan sahte site, böylelikle kişiyi dolandırmış oluyor.

  Günümüzde bu tarz sitelerden etkilenen kişi sayısı ne yazık ki azımsanmayacak seviyede. Üstelik yapılan ödemelerin geri alınamaması söz konusu.

  Google, aynı zamanda sahte form içeren ve kullanıcıları dolandıran internet sayfalarını kara listeye alacak. Böylelikle ziyaret esnasında doğrudan bildirim görmek mümkün olacak.

  Şu anda çalışma içerisinde olan Google, yeni sürümü hazır hale getirdiği takdirde yayınlayacak. Hem masaüstü hem de mobil versiyon için geçerli olacağı paylaşılan özelliğin böylelikle geniş ölçekte kullanılabilir olması bekleniyor.

  İnternet kullanıcılarının dikkatli olmaları gerekiyor

  Günümüzde internet üzerinden çok sayıda sahte işlemler gerçekleşiyor. Bu konuda dev firmalar, güvenlik önlemlerini arttırmak adına sıkı bir şekilde çalışıyorlar. Bunun yanında kullanıcıların da dikkatli olmaları gerekiyor.

  Güvenilir internet sayfalarının kullanılması ve kişisel bilgilerin daha dikkatli paylaşılması son derece önemli.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Google Chrome’a önemli bir güvenlik özelliği geliyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google Chrome’a önemli bir güvenlik özelliği geliyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google Chrome’a önemli bir güvenlik özelliği geliyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?