Google Kulaklık Üretimine Başladı

Google’ın bir süredir üretimini planladığı yeni kulaklıklar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Google Kulaklık Üretimine Başladı
Google Kulaklık Üretimine Başladı Tekno Kenar

Google’ın Apple AirPod benzeri bir kulaklık üzerinde çalıştığını daha önce duymuştuk ve şimdi bu söylentiler daha da netleşiyor. Yeni Google ses cihazı için kanıtlar artarken, bu sefer de Google’ın resmi yardım sayfasına ‘Headphones – Kulaklıklar’ kategorisi eklendi.

Google Kulaklıklar Yeni Pixel 2 ile Birlikte Çıkacak

Muhtemelen Google yakın bir süreçte kendi kulaklıklarını piyasaya sürecek ve Ekim ayında satışa çıkması planlanan yeni Pixel 2 ve Pixel XL 2 ile birlikte satarak bunu paraya çevirecek. Tabii diğer Android akıllı telefonlarla birlikte de çalışacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki bu neden mantıklı bir hamle? Öncelikle Android kullanıcıları zaten wireless kulaklıklara yoğun ilgi gösteriyor. Diğer yandan Pixel 2’de kaldırılacak olan 3.5mm kulaklık girişinin etkileri de azaltılacaktır. Son olarak, pek çok farklı marka kablosuz kulaklık seçeneklerini çoğaltıyor ve Google da pazardan pay kapmak istiyor.

Maalesef, şimdilik bu ürünler hakkında pek fazla bilgimiz yok fakat muhtemelen AirPod’ların Android sürümü gibi olacaktır. Kod adı daha önce Bisto olarak ortaya çıkan cihazın son adının ne olacağı ise henüz bilinmiyor fakat Google Asistan komutlarıyla uyumlu olarak çalışacağını düşünüyoruz. Bağlantı her ne kadar Bluetooth üzerinden gerçekleşecek olsa da, USB-C ile kullanılan kablolu sürümleri de olabilir.

Google Kulaklıklar Kaç Para Olacak?

Şu anda Google kulaklıklarının ne kadara satılacağını ise bilmiyoruz. Aynı zamanda ürünlerin Pixel 2 satın alanlara paket hâlinde verilme ihtimali de var. Muhtemelen tüm ayrıntıları 5 Ekim 2017’deki Pixel 2 duyurusunda öğreneceğiz.

Google Kulaklık Üretimine Başladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google Kulaklık Üretimine Başladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün