Tekno Kenar

  Google mağaza açacak

  Made by Google adıyla yapılan 4 Ekim etkinliği sonrasında sektörde çok daha güçlü bir şekilde var olacağını gösteren Google şimdi mağaza açılışlarına yönünü çevirdi.

  Google mağaza açacak

  Google yapılan son etkinlik ile birlikte dünya genelinde büyük bir ses getirirken yapılan son açıklamalarda Google’ın farklı ülke ve pazarlara yönelik mağaza açma sürecine gireceği ve böylece kendi ürünlerini direk bu mağazalar üzerinden satmaya başlayacağı öğrenildi. Google tarafından yapılacak bu hamle kuşkusuz mobil ve diğer teknolojik cihazların üretimine ağırlık verileceğini ve bu alanda ciddi yatırımlar ile birlikte sektörde liderliğin hedeflendiğini gösterdi.

  4 Ekim dönüm noktası oldu

  4 Ekim’de yapılan tanıtım toplantısında Google Pixel serisi başta olmak üzere özel sanal gerçeklik gözlüğü, Google Home, Google WiFi ve Chromecast Ultra gibi pek çok farklı ürünün tanıtımını gerçekleştiren Google, böylece teknoloji alanında ne kadar iddialı olduğunu da gözler önüne serdi. Ürün yelpazesini genişleten ve böylece gelir kalemlerini de artırmayı başaran Google, şimdi bu ürünlerini satmak adına resmi olarak mağaza açılışlarını gerçekleştirecek.

  Mağaza gelirleri artacak

  Mağaza konusunda temel düzeyde olan Google, mağazalarında çeşitli kıyafetler ve Google baskılı ürünler ile düşük bir gelir elde edebiliyor. Fakat Apple Store gibi benzer konseptlerde açılacak olan yeni mağazalarda gelirler kuşkusuz çok daha yüksek olacak. Mağazalarda satılacak olan yeni telefon modelleri, sanal gerçeklik gözlükleri ve özel aparatlar Google’ın daha fazla gelir elde etmesini sağlayacak en önemli kozları olacak.

  Google mağaza açacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google mağaza açacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google mağaza açacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?