Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak

Google Pixel 2 için Snapdragon 836 yeni işlemci hakkındaki söylentiler boşa çıktı.

Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak
Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak Tekno Kenar
Bu içerik 1264 kez okundu.

Son birkaç aydır devamlı beklenen Google Pixel 2’ye dair söylentiler duyuyoruz ve telefonda henüz duyurulmayan Qualcomm Snapdragon 836 işlemci chipsetinin yer alacağı iddia ediliyor. Fakat son raporlara göre bu gerçeği yansıtmıyor.

Kaynaklardan Bilgi Geldi

Hem XDA Developers, hem de Android Police gibi önemli siteler Qualcomm’a yakın kaynaklarla görüşürken, Google’ın sıradaki amiral gemisi telefonunda yeni chipset yer almayacağı açıklandı.

Görünüşe göre, Google Pixel 2’de şu anda piyasada yer alan Snapdragon 835 chipset tercih edilecek. Snapdragon 835, hâli hazırda Galaxy S8, OnePlus 5, HTC U11 ve pek çok amiral gemisi cihaz tarafından kullanılan bir ürün.

Google Pixel 2 ve Snapdragon 836

Açıkçası, bu çok da hayal kırıklığı yaratmadı ve anlaşılabilir bir durum. Kaldı ki zaten Snapdragon 835 en güçlü işlemci chipsetlerinden birisi ve optimizasyonlu performansıyla harika benchmark sonuçları çıkarıyor, batarya ömrünü daha iyi ve daha uzun süreli hâle getiriyor.

Elbette rekabet açısından değerlendirdiğimizde, Google telefonunda Snapdragon 836 kullanmayı başarabilseydi ciddi manada dikkat çekerdi fakat yine de performans açısından hayal kırıklığı oldu diyemeyiz.

Aynı zamanda Google Pixel 2’ye dair kaynaklardan bir doğrulama gelmedi fakat muhtemelen normal Pixel’de olduğu gibi, bu modelde de yine Snapdragon 835 tercih edilecektir.

Qualcomm firmasının önümüzdeki yıl Snapdragon 836’yı çıkarması bekleniyor.

Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir