Google Pixel Ve Nexus 5X Karşı Karşıya!

Google tarafından bu yıl piyasaya sunulacak piksel serisiyle Nexus 5X ile karşı karşıya geldi.

Google Pixel Ve Nexus 5X Karşı Karşıya!
Google Pixel Ve Nexus 5X Karşı Karşıya! Tekno Kenar

Yıllardan beri Nexus serisini güncelleyerek piyasaya giriş yapan Google, bu yıl oldukça farklı bir hamle gerçekleştirecek. Nexus serisine son vererek yeni Pixel ailesine geçiş yapacak olan Google, böylece yeni telefonları ilk defa 2016 yılı birlikte kullanıcılara sunacak. Bu telefonların şu ana kadar gelen bilgiler doğrultusunda teknik özellikleri öğrenilirken Pixel modeli Nexus 5X ile karşılaştırıldı.

Google Pixel İle Nexus 5X Karşılaştırması

Google Pixel ile Nexus 5x karşılaştırmasında oldukça fazla değişikliklerin yapıldığı görüldü. Bir önceki versiyonda LCD ekran kullanılırken yeni Google Pixel serisinde ekranda Amoled tercih edilmiş durumda. Bu bakımdan iki telefon arasındaki en önemli fark ilk olarak ekranda görülüyor.

İşlemcide Fark Büyük!

Telefonlarda yer alan donanımlara bakıldığında ise piksel serisi Snapdragon 821 ile geleceği belirtilmiş durumda. Bu bakımdan Snapdragon 808 ile piyasaya sunulan Nexus 5X’e göre yeni model ciddi bir performans artışı sağlayacak. Benzer bir durum bellek konusunda da yaşanırken 2 GB RAM'i olduğu 5 X, 4 GB RAM ile gelecek Pixel’e karşı performans olarak geri kalacak.

Benzer değişiklikler aynı şekilde kamerada da görülüyor. Arka kamerası iki cihazın da 12 megapiksel olmasına karşın ön kamerada 5 megapiksellik Nexus modeline karşı 8 megapiksellik bir donanım ile gelecek Pixel kalitede de yine ön plana çıkmayı başaracak.

Google Pixel Ve Nexus 5X Karşı Karşıya! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google Pixel Ve Nexus 5X Karşı Karşıya! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün