Tekno Kenar

  Google’dan 2016 Rio Olimpiyatları için Doodle: Meyve oyunları

  Google, 2016 Rio Olimpiyatları’nı hazırladığı yeni Doodle’larla karşıladı.

  Google’dan 2016 Rio Olimpiyatları için Doodle: Meyve oyunları

  2016 Rio Olimpiyatları, 5 Ağustos Türkiye saatiyle gece yarısı itibariyle başladı. Bu yıl Rio Olimpiyatları’nda 206 ülkeden, yaklaşık on bin beş yüz sporcu, 28 branşta mücadele edecek. Olimpiyatlarda, ülkemizi 55 erkek, 48 kadın sporcu temsil edecek. Olimpiyat, 21 Ağustos gününe kadar sürecek. Heyecanla beklenen 2016 Rio Olimpiyatı için Google da boş durmamış ve doodle’lar hazırlamış.

  Google, 2016 Rio Olimpiyatları’nı hazırladığı yeni Doodle’larla karşıladı

  Önemli gün ve kişileri doodle olarak yayınlayan Google, kollarını bu kez 2016 Rio Olimpiyatları için sıvadı. Meyve karakterlerin farklı spor dallarını yarışırken görüldüğü doodle’lar olimpiyat süresince her gün yenilenecek. Doodle, bir ” meyve olimpiyat” teması üzerine kurulmuş ve bu doodle’lar için bir uygulama hazırlanmış.

  Uygulama, IOS ve Android telefonlara indirilerek oyunlar oynanabilecek. Google’ın da yaptığı açıklamaya göre, “2016 Rio Fruit Games” yani “Meyve Oyunları”nda meyveler, en taze seçilebilmek için kendi aralarında yarışıyorlar. Google uygulamasını indirebilmek için telefonunuzdan g.co/fruit adresini ziyaret edebilirsiniz. Oyunun sadece mobil cihazlardan oynanabildiğini belirtmekte fayda var.

  Uygulamayı indirdikten sonra, seçtiğiniz meyveyle yüzme, atletizm gibi pek çok dalda olimpiyatların her günü için farklı bir doodle ile oynayabilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google’dan 2016 Rio Olimpiyatları için Doodle: Meyve oyunları başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google’dan 2016 Rio Olimpiyatları için Doodle: Meyve oyunları başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google’dan 2016 Rio Olimpiyatları için Doodle: Meyve oyunları başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?