Tekno Kenar

  Google’dan fazla reklam gösteren mobil sitelere ceza

  Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji devi Google, mobil sitelerinde büyük reklamlar barındıranları sıralamada aşağılara çekecek.

  Google’dan fazla reklam gösteren mobil sitelere ceza

  Her yer reklam

  Bütün kullanıcıların internetteki sitelerde gezinirken istisnasız en büyük sorunları her yeri kaplayan ve ardı arkası kesilmeyen reklamlar. Site sahipleri, daha fazla para kazanabilmek için çareyi reklamları arttırmakta buluyor. Fakat artan bu reklamlar kullanıcıyı sinir ediyor ve o siteye karşı bir antipati uyandırıyor. Site sahipleri ise oluşan bu antipatiye aldırmıyor ve devamlı daha fazla reklam peşinde koşuyor. Kazandıkları paranın sürekliliğini düşünmeyen site sahipleri, anlık kazançlarına bakıyorlar. Siteye karşı, kullanıcılar tarafından oluşan kanı ise umurlarında değil.

  Google’dan büyük reklam gösterenlere ceza

  Google, reklam içeren mobil sitelerle ilgili yeni karar aldı. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kullanıcıları rahatsız edecek büyüklükte ve ekranı kaplayarak veya sık sık açılarak kullanıcıları bıktıran reklamlar içeren siteleri daha aşağılara çekeceğini duyurdu.

  Google’ın bu kararından etkilenmeyecek bazı reklam çeşitleri de var. Bu reklamlar, kolayca kapatılabilen, yaş sınırını kontrol eden ve kullanıcı girişi tarzı reklamlar. Bahsettiğimiz tarzdaki reklamlar, Google’ın bu kararından etkilenmeyecek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google’dan fazla reklam gösteren mobil sitelere ceza başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google’dan fazla reklam gösteren mobil sitelere ceza başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google’dan fazla reklam gösteren mobil sitelere ceza başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?