Google'ın Ücretsiz İnternetine Büyük Talep!

Google tarafından başlatılan yeni bir internet projesi ile birlikte kişiler hızlı ve ücretsiz internet hizmeti alabiliyor.

Google'ın Ücretsiz İnternetine Büyük Talep!
Google'ın Ücretsiz İnternetine Büyük Talep! Tekno Kenar

1 yıl önce Hindistan'da başlatılan yeni proje sayesinde kullanıcılar artık ücretsiz internet hizmet almaya başladı. Google Station adı verilen yeni proje ile birlikte Hindistan'daki tren istasyonlarına kurulan özel donanımlar, kişilerin istasyon ve çevresinde ücretsiz bir şekilde internetten yararlanmasını sağlıyor. Özellikle son yapılan güncellemeler ile birlikte projenin kapsama alanının daha da arttırılabileceği belirtilirken Hindistan'daki mobil kullanıcılar sunulan bu internet hizmeti sayesinde büyük bir kolaylığa da sahip oluyor.

Resmi Tanıtım Yapıldı

Konu ile ilgili resmi bir tanıtım gerçekleştirilirken tanıtımda konu ile ilgili açıklamaları Google'ın Next Billion Plan Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta yaptı.

3 Milyon Kişi Kullanılıyor

Konuşmasında proje ile ilgili detayları paylaşan Caesar Sengupta, 52 istasyondan özel bölümlerin oluşturularak internet hizmetinin verilmeye başlandığını söyledi. Her gün 15 bin vatandaşın ilk kez internet hizmetiyle tanıştığını söyleyen Caesar Sengupta, her ay içerisinde 3.5 milyon vatandaşın Google internet hizmetini kullandığını söyledi.

Hindistan'da başlatılan bu projenin ilk sonuçları oldukça olumlu olurken hem Google hem de internet hizmetinden yararlanan kişiler durumdan oldukça memnun. Bu bakımdan Google'ın sonraki hedefinin farklı ülkeler ile anlaşma yaparak benzer projeleri de yine tren istasyonlarında kurmak olduğu öğrenildi. Fakat yeni yapılacak projeler Hindistan'dan çok daha büyük ve geniş kapsama alanına sahip olacak.

Google'ın Ücretsiz İnternetine Büyük Talep! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google'ın Ücretsiz İnternetine Büyük Talep! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri