Alexa

Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler

Dijital Varlıklara Güney Kore’de Gençler Daha Fazla İlgi Gösteriyor.

Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler
Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler Tekno Kenar
Bu içerik 657 kez okundu.

Bu hafta Güney Kore’de bir anket yayınlandı. Ülkede dijital varlıklara en çok yatırım yapan kesimin 20’li yaşlardaki gençler olduğu ortaya çıktı. Ülke son yıllarda kripto para sektörünün en aktif olduğu bölgelerden biri hâline gelirken, 2 milyondan fazla Güney Koreli vatandaşın en azından bir tane dijital varlığa yatırım yaptığı gözlemlendi.

Kripto Para Piyasasında Genç Yatırımcıların Sayısı Daha Fazla

Bölgesel yayın organı Yonhap’a göre ülkede özellikle 20’li yaşlarındaki vatandaşlar konu kripto para yatırımı ve ticareti olunca çok daha aktif. Güney Kore de Asya’nın dördüncü büyük ekonomisi olarak bilinirken, yeni çıkan hükümet yasalarına rağmen ülkedeki kripto para kullanımı giderek artıyor.

2 milyonun üstünde Güney Koreli vatandaşta Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Bitcoin Core ve Ethereum gibi popüler dijital para birimleri bulunuyor.

Anket Aralık ayında yapılırken, 25-64 yaş aralığında 2530 Koreli katılım gösterdi. 20’li yaşlarında olan katılımcıların yüzde 22.7’si kripto ekosistemi içinde aktif şekilde yer alırken, ardından 30’lu ve 40’lı yaşlar geldi. Yani yaş aralığı genişledikçe, kripto paralara ilgi de azalıyor.

Kısacası, Güney Kore kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkelerden birisi ve özellikle bu sektör genç yatırımcıları kendine çekiyor.

Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Güney Kore’de En Aktif Kripto Para Yatırımcıları Gençler Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android