Hacker, Bulmacasını Çözene NSA Bilgilerini Veriyor

Twitter yoluyla bir hacker, NSA bilgilerine sahip olduğunu ve yayınladığı bulmacayı çözene bu bilgileri vereceğini açıkladı.

Hacker, Bulmacasını Çözene NSA Bilgilerini Veriyor
Hacker, Bulmacasını Çözene NSA Bilgilerini Veriyor Tekno Kenar

Twitter’da 1x0123 isimli bir hacker, paylaşılan NSA bilgilerinin paylaşılmayan kısmına sahip olduğunu söyledi. Hacker bu bilgileri paylaşmak istiyor. Fakat bunu paylaşması için bir şartı var. NSA’in açıklanmayan gizli bilgilerine sahip olmak isteyen kişinin, Twitter adresi üzerinden yayınladığı zor bir bulmacayı çözmesi gerekiyor. Twitter kanalıyla yayınladığı bulmaca şu şekilde:

1x0123’ün çok gizli NSA belgelerine nerden ulaştığı bilinmiyor. Aslında 1x0123’ün bu bilgileri gerçekten elinde bulundurduğu da meçhul. Fakat NSA’in açıklanmayan gizli bilgilerini elinde bulundurduğunu iddia eden 1x0123, bulmacayı çözene elindeki bilgileri vermeye kararlı gözüküyor.

1x0123’ün açıklamasına göre şuana kadar bulmacayı 2 kişi çözebildi. Ancak bulmacayı çözen iki kişinin kim oldukları henüz bilinmiyor.

1x0123’ün gerçekten NSA’in açıklanmayan gizli bilgilerini elinde bulundurup bulundurmadığını anlamanın tek yolu bu bulmucuyı çözmek.

Bulmacayı çözmek veya bulmaca hakkında ipuçlarına sahip olmak isteyen okurlarımız bunlara buradan ulaşabilir.

Hacker, Bulmacasını Çözene NSA Bilgilerini Veriyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Hacker, Bulmacasını Çözene NSA Bilgilerini Veriyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün