Tekno Kenar

  Hackerlardan korunmak için 5 iyi yöntem

  İnternet ortamında en sık olan olayların başında hacker saldırıları geliyor. Hackerlardan korunmak için 5 yöntem güvenliğinizi arttıracaktır.

  Hackerlardan korunmak için 5 iyi yöntem

  İnternet kullanımı artık aşırı derece de yaygın, internet ortamında yararlı olduğu kadar zararlı bilgiler ve diğer kişiler var. Bunların en büyüğü ise kötü niyetli hackerlar, internet ortamında artık en sık olan olayların başında hacker saldırıları geliyor. Dünya genelinde internet kullanımı yüzde 50’yi aştı. Kendinizi korumak oldukça önemli ve bu yazımızda sizlere hackerlardan korunmak için 5 önemli tavsiye vereceğiz.

  İki farklı kimlik doğrulaması

  Son yıllarda internet ortamında kimlik doğrulaması fazla popüler oldu. Güvenlik açısından 2 farklı kimlik doğrulaması yapmak sizi kötü niyetli kişilere karşı koruyacaktır. Bu sayede şifreleriniz kırılsa bile kimlik doğrulaması olduğundan erişim sağlanamaz.

  Farklı şifreler kullanın

  Şifreler ne kadar zor olursa güvenliğiniz o kadar yüksek olur. Farklı ve zor şifreler kullanırsanız hackerlardan daha iyi korunursunuz. Üye olduğunuz forum veya farklı sosyal ağlarda mutlaka farklı şifreler kullanmalısınız.

  Güncellemeleri düzenli olarak yapın

  İşletim sistemi güncellemeleri son derece önemli, eğer güncellemeleri zamanında yapmazsanız sisteminizde bazı açıklar meydana gelebilir. Ertelenen güncellemeler aslında bizler için ciddi bir risk teşkil ediyor.

  Sosyal medyada paylaştığınız bilgilere dikkat Edin

  Sosyal medya paylaşımlarınızda dikkatli olun. Geçmiş işlemler, seyahatler, harcamalarınız bile sızdırılabilir. Herhangi bir siteden alışveriş yaptıysanız bu hackerlar tarafından ele geçirilip sızdırabilir.

  Kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın

  Adı üzerinde ‘kişisel’ bu bilgileri kimseyle paylaşmayın. Şifreleriniz, mail bilgileri ya da size ait olan diğer bilgiler, hiç kimseyle paylaşmayın.

  Yukarıda bahsi geçen “hackerlardan korunmak için 5 yöntem” internet üzerindeki güvenliğinizi arttıracaktır.

  Şu bir gerçek ki tamamen korunaklı bir internet maalesef yok! Bu sebeple alışverişlerinizde kredi kartı kullanmak yerine sanal kartlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınıza şifrelerinizi not almak gibi bir hata yapmamalısınız.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Hackerlardan korunmak için 5 iyi yöntem başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Hackerlardan korunmak için 5 iyi yöntem başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Hackerlardan korunmak için 5 iyi yöntem başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?