Tekno Kenar

  Hem şarj ediyor hem yedekliyor

  Yakın zamanda piyasaya sürülmesi planlanan Toshiba’nın yeni ürünü bağladığınız cihazları hem şarj edecek hem de yedekleyecek.

  Hem şarj ediyor hem yedekliyor

  Son zamanların en popüler etkinliklerinden biri olan IFA 2016’da Toshiba’nın depolama çözümleri standında bir cihaz tüm katılanların dikkatini çekti. Toshiba’nın bu cihazı, hiçbir bulut hizmetine bağlanmadan cihazlardaki verileri yedekleyebilecek. Yedeklemenin yanı sıra bu cihaz şarj edebilme özelliğine de sahip.

  Bulut servisine ihtiyaç duymuyor

  Küçük bir tabak boyutlarında olan bu çok amaçlı cihaz henüz isimlendirilmedi ve tamamlanmadı.  Bu ürün yardımıyla cihazlarınızı istediğiniz zaman şarj edebileceksiniz ve aynı zamanda yedekleyebileceksiniz. Cihaz yapacağı yedekleme işlemi için hiçbir şekilde internet bağlantısına veya bulut hizmetine ihtiyaç duymuyor. Bulut hizmetine ihtiyaç duymaması sebebiyle de oldukça güven veren bir cihaz. Cihaz, yedekleme işlemleri için 500 GB depolama alanını bünyesinde bulunduruyor.

  Toshiba’nın yedekleme işlemlerini bulut servisinden bağımsız olarak yapmaya yönelmiş olması aslında internet hizmetlerine bağlı cihazların güvenilirliğinin sarsılmasının bir sonucu. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda hackerlar iCloud üzerinden, ünlülerin çıplak fotoğraflarının da aralarında bulunduğu, birçok veriyi ele geçirmişlerdi. Bu ve bu gibi güvensizliklerden dolayı Toshiba yerel depolamaya yöneliyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Hem şarj ediyor hem yedekliyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Hem şarj ediyor hem yedekliyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Hem şarj ediyor hem yedekliyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?