Tekno Kenar

  Hesabınız olmasa bile Facebook sizi izliyor!

  Gün geçtikçe reklam ağını genişleten Facebook, kullanıcılarına ilgi alanlarıyla ilgili reklam gösteriyordu. Bu kezde cookies aracılığıyla, hesabı olmayan kişileri de hedef aldı.

  Hesabınız olmasa bile Facebook sizi izliyor!

  Birçoğumuz Facebook zaman tünelinde gezerken, önümüze yüzlerce reklam geldiğinin farkındayız. Peki ya bu reklamların neden gerçekten bize hitap ettiğinin farkında mıyız? Facebook, hakkında kısmına girdiğimiz ilgi alanları, hobiler, ilgilendikleri bölümlerinin yanı sıra, beğenmiş olduğumuz sayfalardan ve katılım gösterdiğimiz gruplardan yararlanarak bir reklam portföyü sunmakta.
  Şirket CEO’su Mark tarafından “En kötü reklam, alakasız reklam” sloganıyla gerçekleştirilen sistem, aynı zamanda bizi de gereksiz reklamlardan korumakta. Bu sistem doğru ürünü doğru kişiye ulaştırmayı hedeflerken, reklam veren firmalar tarafından da itibar görmekte.

  Kullanıcı olmayan da izlenecek

  Peki ilgi alanlarının alınacağı sayfalar, gruplar kısacası bilgiler olmayan kişilere bu sistem nasıl çalışacak? Gezdiğiniz sitelerden gelen cookies sayesinde sık kullanılan alanları takip edecek olan Facebook, bu bilgileri Google Adwords’tan sağlayacak.

  İstemeyen izlenmeyecek

  Ortaklaşa yürütülecek olan bu çalışma, kullanıcı istemediği takdirde kapatılabilme özelliğine sahip olacak. Digital Advertising Alliance web sitesi üzerinden kapatılabilen özellik, Facebook’un sizi izlemesinin tamamen önüne geçecek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Hesabınız olmasa bile Facebook sizi izliyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Hesabınız olmasa bile Facebook sizi izliyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Hesabınız olmasa bile Facebook sizi izliyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?