Tekno Kenar

Hotmail kaydol Hotmail giriş nasıl yapılır?

Hotmail giriş için önce bir mail adresine sahip olmanız gerekir. Hotmail’in kendi sitesi üzerinden önce hotmail kaydolmanız gerekiyor ki bir kullanıcı adınız olsun ve hotmail girişini yapabilin. Hotmail ‘in sitesinden gerekli bilgileri doldurup kaydolduktan sonra artık sizinde bir eposta hesabınız bulunmakta. Şimdi sıra geldi nasıl Hotmail girişi sağlayacağımıza.

Hotmail kaydol Hotmail giriş nasıl yapılır?

Günümüzde teknoloji ve internetin yaygınlaşıp gelişmesiyle yeni bir devir başlamıştır. Çoğu insan bu devri Teknoloji Devri olarak adlandırmaktadır. Artık her şey bu sosyal curcuna üzerinden ilerlemektedir. Eskiden iki bilgisayar arası iletişim için binbir çabayla cebelleşen nesil bugün aynı işlemi saniyeler içerisinde farklı sosyal plartformlar üzerinden gerçekleştirmektedir. Birçok sosyal ağ ve haberleşme ağına olanak tanıyan teknoloji devleri ise farklı uygulamalar ve iletişim yolları geliştirmiştir. Bunlardan bir tanesi Hotmail’dir. Hotmail günümüz teknolojisinde artık mektupların yerini alarak dijital mesajlaşmayı başlatmıştır.

Hotmail ‘i kısaca anlatmak istersek, bilgisayarlar üzerinden elektronik posta alışverişini sağlayan internet uygulamasıdır. İnternet üzerinde TCP/IP protokollerinin bir bölümü olan STMP ‘ye bağlı e-mail sistemleri kullanmaktadırlar. STMP bu bilgilerin internette rahatça hareket etmelerini sağlayan kural kümesidir. Eposta istemci-sunucu prensibi ile çalışır. Eposta göndermek ve almak için sunuculara erişim sağlamalıdır. Sunuculara erişim sağlayarak bilgisayarlar arasındaki paketleşmeyi sağlar. Bu paketler birleşerek e-posta bilgisini oluşturup karşı tarafa iletir. Bilgisayar kurtları bu işi şipşak halletse de her kullanıcı Hotmail girişini nasıl yapacağını ve Hotmail girişinin nereden olacağını bilmediği için bizler size anlatma gereği duyduk.

Hotmail girişini nasıl yapılır?

Hotmail’in kendi sitesine yine giriş sağlayarak orada bulunan giriş paneli aracılığıyla Hotmail girişi sağlanabilir. Kaydolurken yazılan mail adresi ve kullanılan şifre ile giriş yapıyorsunuz. Hotmail girişi sağlandıktan sonra solda e-posta alışverişinin sağlanabileceği sekmeler mevcut. E-posta yollamak isterseniz soldaki menü üzerinden e-posta yolla seçerek karşı tarafın e-posta adresini, e-postanızın konusunu ve mesajınızı yazarak e-postanızı karşı tarafa iletebiliyorsunuz. Karşı tarafın size gönderdiği e-postaları da yine soldaki menüdeki Gelen Kutusu aracılığıyla okuyabilirsiniz. Gereksiz gördüğünüz iletileri üstteki sekmeler aracılığıyla silebilir veyahut istenmeyen e-postaları da filtreleyebilirsiniz. Ve artık sizde bir Hotmail kullanıcısısınız.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Hotmail kaydol Hotmail giriş nasıl yapılır? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
Hotmail kaydol Hotmail giriş nasıl yapılır? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

Hotmail kaydol Hotmail giriş nasıl yapılır? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?