Tekno Kenar

  HTC Eylül’deki satışlardan memnun

  HTC tarafından yapılan açıklamalarda Eylül ayı sonuçlarından dolayı mutlu olunduğu ifade edildi.

  HTC Eylül’deki satışlardan memnun

  Uzun zamandan beri ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan HTC Eylül ayı itibariyle iyi bir süreç içerisine girdi. Yapılan açıklamalarda ekonomik anlamda toparlanmanın yaşandığı görülürken raporlar beklentilerin de üstünde gerçekleşti.

  Geliri arttı

  Yapılan açıklamalarda Eylül ayında bir önceki aya göre ciddi bir artış yaşandı belirtilirken toplam gelirin yüzde 41 oranında yükseldiği ifade edildi. Bu bakımdan HTC, Eylül ayı itibariyle 417.9 milyon dolar Gibi yüksek bir gelire ulaşmayı başarmış durumda.

  Satış rakamları bilinmiyor

  Gelirler de artış olsa da net satış rakamları açıklanmadığından dolayı marka hakkında kapsamlı bir analiz yapmak şu an için mümkün değil. Bu bakımdan üçüncü çeyrek sonu itibariyle marka tarafından açıklamaların yapılması, bu konuda güncel durumu gözler önüne serecek.

  Üçüncü çeyrek raporları Kasım ayının ilk haftası ile açıklanacağından dolayı markanın mevcut durumu ile ilgili doğru sonuçlara bu tarih itibariyle. Öyle ki satış rakamları ile birlikte yapılacak analizde markanın önceki dönemlere göre nasıl bir gelişme yaşadığı ve satış oranının ne durumda olduğu görülebilecek.

  HTC’de yaşanan bu gelişme ile ilgili yapılan son tahminlerde ise özellikle HTC 10 ve sanal gerçeklik gözlüğünün markaya önemli bir katkı sağladığı ve bu katkılar ile birlikte gelirlerin ciddi oranda arttığı ifade edildi. Bu açıdan bu cihazlara yönelik yapılacak yeni güncellemeler ve yükseltmeler ile birlikte HTC sektördeki gücünü daha da artırabilecek potansiyelde.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  HTC Eylül’deki satışlardan memnun başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  HTC Eylül’deki satışlardan memnun başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  HTC Eylül’deki satışlardan memnun başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?