Alexa

İngiliz Bankası Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı

Lloyds Bank Artık Kredi Kartıyla Kripto Para Alanlara İzin Vermeyecek.

İngiliz Bankası Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı
İngiliz Bankası Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı Tekno Kenar
Bu içerik 2444 kez okundu.

Alınan son kararla birlikte muhtemelen Bitcoin’in hızlı yükselişi duracak çünkü Lloyds Banking Group, müşterilerinin artık kredi kartıyla kripto para satın almasına izin vermeyecek.

Bitcoin aralık ayı boyunca inanılmaz bir artış göstererek yaklaşık beş kat artmıştı ve bu yüzden insanlar da fırsattan yararlanma düşüncesiyle kredi kartlarına sarılıyordu.

Büyük Bankadan Önemli Karar

Bitcoin geçtiğimiz ay ise ciddi bir gerileme yaşadı ve 8000 dolar seviyesine düştü. İngiliz bankası Lloyds Bank ise bu düşüşün devam etmesi hâlinde müşterilerinin kredi kartı borçlarını ödeyemeyeceğinden endişeleniyor.

Guardian tarafından yapılan habere göre Llyods Banking Group sözcüsü bir konuşma yaptı ve artık kripto para satın alımları için kredi kartı ödemelerini kabul etmeyeceklerini dile getirdi. Tabii yine de dijital paraların bu kadar kısa sürede düşüş yaşaması tahmin edilmiyor.

İngiltere Modaya Uydu

Diğer yandan benzer kararlar farklı ülkelerde de uygulanmıştı. Örneğin geçtiğimiz dönemde ABD’de büyük markalar bu yönde adımlar attılar. JP Morgan, Bank of America ve Citigroup Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kredi kartıyla satın alımını risk içerdiği gerekçesiyle durdurdu.

İnsanların merak ettiği ise şu; bankalar gerçekten risk sebebiyle mi böyle bir karar alıyor yoksa kripto paraların yükselişini mi durdurmak istiyorlar?

İngiliz Bankası Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

İngiliz Bankası Kredi Kartıyla Bitcoin Alımını Yasakladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı