İnstagram Yaşınızı ve Psikolojinizi Biliyor!

İnstagram hesabından yaptığınız paylaşımlar üzerinden yaşınız ve psikolojik durumunuz tespit edilebiliyor.

İnstagram Yaşınızı ve Psikolojinizi Biliyor!
İnstagram Yaşınızı ve Psikolojinizi Biliyor! Tekno Kenar

Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan İnstagram üzerinden yapılan paylaşımlar artık yaşınızı ve psikolojinizi ele veriyor. Bu konuda araştırma yapan Vermont ve Harvard Üniversiteleri İnstagram verilerini inceledi ve kişilerin yaşlarını tespit etmeye başladı. Verile doğrultusunda kişilerin yaşları belirlendiği gibi psikolojik durumlarını da her gün incelemeyi başardı.

BİR DİZİ İNCELEME YAPILDI!

İnstagram üzerinden elde edilen verilere ulaşmak amacıyla yetkililer uzun bir makine dizisinden yararlandılar. Bu makinelerden kişilerin instagram profilleri ve paylaşımları tek tek incelendi. Sonuç olarak da kişilerin depresyonda olup olmadığı, klinik vaka olup olmadıkları tespit edilmeye başlandı. İncelemelerde paylaşılan her fotoğrafın renk analizi yapıldığı gibi yüz taraması şeklinde işlemlerde yapılarak tarama genişletildi.

DOĞRULUK ORANI ÇOK YÜKSEK!

İnstagram üzerinden yapılan bu araştırmanın sonuçları incelendiğinde ise %70 oranında doğruluk payına ulaşıldığı belirlendi. 166 kullanıcının 43.950 fotoğrafının üzerinde bu tür incelemeler yapıldı. Sonuçların tam olarak doğruluk payı vermemesi nedeniyle amatör İnstagram psikologlarının çıkmasını engellenmeye çalışılıyor. Yani bu incelemenin sonuçları %100 sonuç vermeyebiliyor.

İnstagram Yaşınızı ve Psikolojinizi Biliyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

İnstagram Yaşınızı ve Psikolojinizi Biliyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri