Instagram'daki Yeni Snapchat Özelliği Kullanımı

Snapchat’i satın alamayan Facebook, bünyesindeki Instagram uygulamasıyla Snapchat’i taklit ediyor.

Instagram'daki Yeni Snapchat Özelliği Kullanımı
Instagram'daki Yeni Snapchat Özelliği Kullanımı Tekno Kenar

Geçtiğimiz yıllarda Facebook, Snapchat’i 3 milyar dolar teklif ederek bünyesine katmak istedi. Fakat Snapchat’ten bu isteğe red cevabı geldi.  Snapchat’i parayla satın alamayan Facebook Snapchat’in en önemli özelliklerini, bünyesinde bulundurduğu Instagram uygulamasında taklit etmeye başladı.

Snapchat’i satın alamayıp bünyesine katamayan Facebook, çareyi Snapchat’in göze çarpan özelliklerini taklit etmekte buldu. Snapchat’te bulunan, kullanıcıların birbirlerine belirli bir süre içinde silinecek mesajlar atması özelliğini Facebook, Instagram uygulamasına ekledi.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın Snapchat benzeri özelliği geçtiğimiz günlerde güncelleme olarak uygulamaya eklendi. Şimdilerde sorulan sorulardan biri de bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağıyla alakalı.

Instagram’ın yeni özelliğini, bu özelliği kullanan arkadaşlarınızın paylaşım yaptığı sayfanın üstünde bir çubuk halinde görebilirsiniz.

Kendi Paylaşımınız

Kendiniz yeni paylaşımda bulunacaksanız, ekranın sol üstünde bulunan + işaretine basın. Daha sonra paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videoyu çekin. Ardından, ekranınızdaki hikayene ekle butonuna basarak paylaşın. Bu aşamada paylaşımınızı görebilecek kişileri seçebilir, paylaşımınızı silebilir veya paylaşımınızın üzerine istediğiniz çizimleri yapabilirsiniz.

Instagram'daki Yeni Snapchat Özelliği Kullanımı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Instagram'daki Yeni Snapchat Özelliği Kullanımı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün