Tekno Kenar

  iOS 10 sizlerle

  Apple’ın geliştirdiği mobil sürümlerden birisi olan iOS 10, saat 20:00 itibari ile indirilmeye başlandı.

  iOS 10 sizlerle

  Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 7’den sonra, tüm kullanıcılar merakla iOS 10 tanıtımını bekliyordu. Nihayet tüm merak edilen durumlar cevaba kavuştu. İşte iOS 10 hakkında bilmeniz gerekenler.

  Apple’ın mobil cihazları için geliştirilen iOS 10 sürümü, bugün Türkiye saatinde 20:00’da kullanıma sunuldu. Sürüm ile ilgili net bir açıklama yapılacak olursa, bu sürüm tamamen kullanıcıların özelleştirilebilecek tarzda işletim sahibi olmaları amaçlanmıştır. Ayrıca anılar ve fotoğraflarınızda görüntüleme seçenekleri ya da harita kullanarak yön ve konum belirleme gibi durumların tamamında iyileştirmeler yapılmış.

  iOS 10’un getirileri

  Kullanıcıların merakla beklediği 3D Touch özelliği bu sürümde de sizlerle beraber. Ayrıca yeni kilit ekranı da dikkatinizi çekecek bir nokta. Genel olarak iOS 10’un sizlere getirileri; Siri sayesinde neredeyse tüm uygulamalarınıza erişim sağlayabilecek, mesajlar yazabilecek ve daha nice özelliği kullanabileceksiniz. Apple Musiz kullanıcıları için de yepyeni güncellemeler bu sürüm ile birlikte geliyor. Mesaj yazmak ile gününün büyük bir çoğunluğunu geçiren kişiler, artık iOS 10 sayesinde el yazıları ile birlikte mesaj yazabilecekler. Mesaj baloncuklarının görünümü ve büyüklüğü de bu sürümle birlikte değişime uğruyor.

  Nedeni en çok merak edilen yenilik ise, sevdiklerinize gizli mesajlar gönderebilmeniz oluyor. Mesajlara daha farklı boyutlar kazandırabilmek için çıkartmalar ekleyebilecek, mesajlaşmanın en güzel hali olan emojileri de kelimelere göre ayarlayabilecek ve dilediğiniz emojiyi tek bir tuş ile kullanabileceksiniz.

  iOS 10 sizlerle başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  iOS 10 sizlerle başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  iOS 10 sizlerle başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?