iOS 10.1 Portre Modu Ne İşe Yarar?

iPhone 7 ile ilgili paylaşılan son bilgilerde iOS 10.1 işletim sistemi güncellemesi başta olmak üzere pek çok yeni özelliğin artık kullanılabileceği belirtildi.

iOS 10.1 Portre Modu Ne İşe Yarar?
iOS 10.1 Portre Modu Ne İşe Yarar? Tekno Kenar

Apple geçtiğimiz aylar içerisinde iOS 10 işletim sistemini kullanıma sunarken iOS 10 işletim sistemi ile piyasaya sunulan iPhone 7’ler için yeni bir güncelleme daha yapıldı. Yapılan güncelleme ile birlikte birçok yeni özelliğin de telefona eklendiği belirtilirken en çok dikkat çeken özellik portre modu oldu.

iOS 10.1’de Neler Var?

Sisteme eklenen bu özellikle de birlikte artık kamera çekimleri çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Portre modu olarak adlandırılan özellikte arka plan ve ön plan fotoğrafta birbirinden rahat bir şekilde ayrılırken isteyen kişiler artık arka planı bulanıklaştırabilecek. Bu bakımdan iOS 10.1 işletim sistemi ile birlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları çok daha farklı ve sanatsal fotoğraflar çekebilecek.

iOS 10.1 Güncellemesi Sunuldu

Apple tarafından yapılan resmi açıklamalarda yeni güncellemenin tüm telefon modelleri tarafından alınabileceği açıklanırken iOS 10 güncellemesi ile işletim sistemini yükselten tüm kullanıcılar iOS 10.1 versiyonuna da geçiş yapabilecek. Bu bakımdan yeni portre modunu kullanmak isteyen kullanıcıların telefonlarının Ayarlar bölümünden güncelleme kontrolü yapması gerekiyor. Alınacak güncelleme pek çok farklı özelliği sisteme ekleyeceği gibi portre modu bunlardan sadece biri olacak. Bu bakımdan performans ve güvenlik açısından da iyileştirilmiş bir işletim sistemini kullanmak isteyenlerin güncelleme alması öneriliyor.

iOS 10.1 Portre Modu Ne İşe Yarar? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

iOS 10.1 Portre Modu Ne İşe Yarar? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün