iPhone 7 Mi Yoksa MacBook Air Mİ Hızlı?

Apple tarafından piyasaya sunulan yeni iPhone 7 sonrasında çeşitli karşılaştırmalar da yapılmaya başlandı.

iPhone 7 Mi Yoksa MacBook Air Mİ Hızlı?
iPhone 7 Mi Yoksa MacBook Air Mİ Hızlı? Tekno Kenar

7 Eylül tarihinde yapılan tanıtım sonrasında iPhone 7 modeli resmen duyurulurken, cihazda kullanılan donanımların yüksek özelliklerde olması, pek çok cihaz ile iPhone 7’nin karşılaştırılmasına neden oluyor. Konuyla ilgili karşı karşıya getirilen son iki iPhone 7 ile MacBook Air olurken, kağıt üzerinde iPhone 7’nin çok daha iyi bir performans sunabileceği iddia edildi.   

A10’un Gücü iPhone 7’de!

iPhone 7 için Apple tarafından geliştirilen A10 işlemci tercih edilirken, bu işlemci ile birlikte çıta oldukça yükseltilmiş durumda.  Bu bakımdan performans anlamında bugüne kadar piyasaya sunulan tüm cihazlardan iPhone 7 çok daha iyi bir halde. Üstelik Geekbench testleri yapılan model, bu konuda MacBook Air modeline dahi kafa tutabiliyor.  4 çekirdekli bir işlemci ile donatılan iPhone 7 serisi, bu bakımdan üstün bir performans kapasitesine sahip.  Geekbench skoru 3450 olan iPhone 7 modeli, en yakın rakibinin iki katı kadar yüksek bir puan almış durumda ve sıralamada şu anda rakipsiz.

Test sonuçlarındaki en dikkat çekici özellik iPhone 7 serisini MacBook Air’i de puanıyla geçmesi.   Bu konuda kuşkusuz kullanımda böyle bir karşılaştırma yapılamayacak olsa da GPU ve işlemci açısından cihazın ne kadar iyi olduğu da bu skor ile görülebilir durumda. Bu bakımdan iPhone 7 almayı düşünen kişiler için en çok etki yapacak detaylardan birisi de cihazdaki donanımların bu kadar yüksek oluşu. 

iPhone 7 Mi Yoksa MacBook Air Mİ Hızlı? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

iPhone 7 Mi Yoksa MacBook Air Mİ Hızlı? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?