iPhone 7’de Batarya mAh Değerleri Ne Kadar?

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta bataryaların mAh değerlerine ulaşıldı.

iPhone 7’de Batarya mAh Değerleri Ne Kadar?
iPhone 7’de Batarya mAh Değerleri Ne Kadar? Tekno Kenar

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için Apple tarafından yapılan tanıtımlarda telefonların bataryaları ile ilgili açıklama yapılmaması soru işaretleri oluşturmuştu. Bu konuda büyük bir merak oluşurken, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili gelen son bilgilerde mAh değerleri net bir şekilde öğrenilebildi.

Neden Açıklanmadı?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus batarya kapasitelerinin açıklanmaması, bu konuda pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Zira telefonu satın alacak kullanıcılar için bu konuda net bir durum olmazken, kişilerin pil kullanımı konusunda da bir bilgisi olmadan işlemlerini yapması gerekiyordu. Bu bakımdan Apple, batarya değerlerini açıklamadığı için eleştirilmişti.

Tanıtımda batarya ile ilgili verilen bilgiler sadece iPhone 6S Plus modeline göre ne kadarlık bir artışın olacağı yönünde oldu. Öyle ki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte telefon kullanımlarında iPhone 6S’e göre 2 saatlik, iPhone 6S Plus’a göre ise 1 saatlik daha uzun kullanım sağlanacağı açıklandı. Bu durum her ne kadar pil kullanımı açısından bir geliştirmenin yapıldığını gösterse de mevcut artışlar donanımlara ve işletim sistemine bağlı olarak da yaşanabilecek bir durum.

TENAA’da Görüldü

Gündemde her ne kadar belirtilen tartışmalar yaşansa da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında gelen son bilgiler ile birlikte tüm soru işaretleri giderildi. Yapılan resmi açıklamalarda iPhone 7’de 1.960mAh ve iPhone 7 Plus’ta 2.900mAh kapasiteli bir bataryanın olduğu ifade edildi. 

iPhone 7’de Batarya mAh Değerleri Ne Kadar? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

iPhone 7’de Batarya mAh Değerleri Ne Kadar? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün