Tekno Kenar

  iPhone 7’de fiziki home tuşu yok

  Apple, iPhone 7 ile alışkanlıklarımızı değiştirecek. Gelen bilgiler, iPhone 7’nin fiziki home tuşunun olmayacağı yönünde. O halde, iPhone 7’nin Home tuşu nasıl yapılacak?

  iPhone 7’de fiziki home tuşu yok

  iPhone 7 ile ilgili çok söylenti var

  iPhone 7 için çok söylenti çıktı geçtiğimiz günlerde. Hakkında çok şey söylendi ve çok şey yazıldı. Bu söylenenler arasında yeni iPhone’un adının iPhone 7 olmayacağı bilgisi bile vardı. Söylenene göre, yeni iPhone’nun ismi iPhone 6SE olacaktı. Geçtiğimiz günlerde söylenenlerin ne kadar doğru olduğu bilinmiyor. Yeni gelen bilgiler, yeni iPhone’un donanımsal özellikleriyle ilgili.

  Fiziki tuş yerine 3D Touch özelliği olacak

  Gelen bilgiler, iPhone’un alışılagelmiş özellikleri değiştireceğini gösteriyor. 3D Touch özelliği, iPhone 6S modeli ile birlikte hayatımıza girmişti. Bu özellik Force Touch olarak MacBook Pro ve Apple Watch ile birlikte hayatımıza girmişti. 3D Touch özelliği, bastırma şiddetine göre tepki veriyor. Örneğin bir uygulama simgesine sert bir şekilde bastırırsanız, uygulamanın özellikleri açılıyor.

  3D Touch özelliği, McBook Pro’da hiç kullanışlı olmamasına rağmen, iPhone 6S’te kullanım pratikliği sunmuştu. Söylentilere göre iPhone 7’de 3D Touch özelliği, ekranının yanı sıra home tuşunda da bulunacak. Bu özelliğin home tuşunda bulunması sayesinde fiziki home tuşu kaldırılacak.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  iPhone 7’de fiziki home tuşu yok başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  iPhone 7’de fiziki home tuşu yok başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  iPhone 7’de fiziki home tuşu yok başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?