Alexa

iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak

Eylül ayında Apple’ın yeni iPhone 8’i tanıtması beklenirken, raporlara göre cihazın fiyatı da farklı belirmeye başladı.

iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak
iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak Tekno Kenar
Bu içerik 1288 kez okundu.

Apple’ın Eylül ayında yeni ürünlerini ve tabii ki iPhone 8’i tanıtması bekleniyor. Amiral gemisi akıllı telefondan beklenti oldukça yüksek çünkü bu sene aynı zamanda iPhone’un 10. yıldönümü olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla cihazın tamamen yenilenmesi, farklı bir tasarım ve güçlü bir donanımla karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 8 Kaç Para Olacak?

Cihazdan beklentiler yüksekken, hâliyle fiyatın da yükseleceği tahmin ediliyor. New York Times’ta çıkan son söylentilere göre iPhone 8 ABD’de yaklaşık 999 dolar civarında satılacak. Eğer bu gerçek olursa, Samsung Galaxy Note 8’in fiyatını da aşacak diyebiliriz.

Standart iPhone 7’ler ise geçen yıl 649 dolardan satışa çıkmıştı, yani basit bir matematikla yüzde 54 fiyat artışının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki tüm bu artış karşılığında Apple’ın da daha çok özellik sunması istenecek. Şu anda yeni iPhone 8’de neredeyse hiç çerçeve olmayacağı ve 5.8 inçlik geniş bir ekran yer alacağı söyleniyor.

Samsung’tan Daha Pahalı

Elbette her hâliyle bu fiyat yüksek diyebiliriz çünkü Samsung’un Galaxy Note 8 telefonu, yanında S-Pen’le dahi 930 dolara satılmakta. Üstelik ülkemizdeki yüksek vergiler de düşünülünce, iPhone 8’e ciddi bir yatırım yapmak gerekeceğini söyleyebiliriz.

iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

iPhone 8 Fiyatı iPhone 7’den Daha Pahalı Olacak Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android