Tekno Kenar

  iPhone 8, Galaxy Note 8’den daha güvenli olabilir

  iPhone 8’in güvenlik önlemleri Note 8’den daha mı iyi olacak?

  iPhone 8, Galaxy Note 8’den daha güvenli olabilir

  iPhone 8 ile Samsung Galaxy Note 8 cephelerindeki savaş kızışırken, en çok özelliği olan telefon bu karşılaştırmada galip gelecek. Performans, fiyat önemli dengeler olsa da, aynı zamanda kullanıcılar güvenliğe de önem veriyor. Her iki telefonun da neler sunacağından emin değiliz fakat iddialara göre iPhone 8 bir noktada daha güvenli bir cihaz olabilir.

  Samsung Galaxy Note 8​ yüz tanıma sistemindeki sorun

  Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir video paylaşılırken, burada Samsung Galaxy Note 8’in yüz tanıma sistemi gösterildi. İşin ilginç yanı, kullanıcı telefona sadece kendi fotoğrafını gösteriyordu ve böylece içeriğe erişebiliyordu.  Bu durum da Güney Kore menşeli firmanın yeterince güvenlik önlemi almadığı endişesini doğurdu.

  Elbette, yüz tanımlama Note 8 telefonunuzdaki güvenlik önlemlerinden sadece birisi. Aynı zamanda göz tarama, parmak izi, PIN kodu veya desen çizimi gibi yöntemlerle de telefonu açıp kapamak mümkün. Fakat şu da bir gerçek ki, en hızlı ve en kolay metot yüz tanıma sistemi ve Samsung’un bu konuda başarısız olması hoş değil.

  iPhone 8’de yüzden ötesi

  Apple ise bu konuda daha farklı önlemlere sahip. Cupertino menşeli firma, bu yılın başlarında Realface adlı bir güvenlik firmasını satın almıştı.

  Samsung’un yüz tanımlama metotlarıyla kıyaslandığında, Apple’ın yeni şirketi makine öğrenme ve yüz tanımlama üzerinde çalışmalar yapıyor. Dolayısıyla sıradaki iPhone 8’de de daha ileri bir teknolojinin kullanımı olası.

  Özetlemek gerekirse, şu anda hangi telefonda hangi özelliklerin olacağına emin değiliz fakat ilk güvenlik testlerinde, iPhone 8 biraz daha iyi olacak gibi duruyor.

  iPhone 8, Galaxy Note 8’den daha güvenli olabilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  iPhone 8, Galaxy Note 8’den daha güvenli olabilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  iPhone 8, Galaxy Note 8’den daha güvenli olabilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?