İsrailli Silah Satıcılarının iPhone’ları Hacklemesi Sonucu iOS 9.3.5 Yayınlandı

İsrail merkezli silah satan şirkete bağlı hackerlar iPhoneları hackledi. Bunun sonucunda Apple acilen iOS 9.3.5 güncellemesini yayınladı.

İsrailli Silah Satıcılarının iPhone’ları Hacklemesi Sonucu iOS 9.3.5 Yayınlandı
İsrailli Silah Satıcılarının iPhone’ları Hacklemesi Sonucu iOS 9.3.5 Yayınlandı Tekno Kenar

NSO Group isimli silah satan ve İsrail merkezli olan bir şirket  bünyesinde bulunan hackerlar iPhoneları hacklediler. iPhone’larda bulunan bir açık sayesinde, iPhone kullanan bütün kullanıcıların bilgilerine ulaşılabileceği açıklandı. İsrail menşeli şirketin hackerları bu açığı kullanarak birçok kişinin bilgilerine ulaşmış. İsrail hükümeti ve gizli servisi ile birlikte çalışan şirket, muhabir ve gazetecilerin cihazlarını hackleyerek onları gizlice izledi ve kişisel bilgilerini topladı.

Citizen Lab ve byLookout Security  tarafından farkedilen gerçeğe göre, NSO Group adına çalışan hackerlar birçok iPhone’u buldukları açıkla hackledi ve hedeflerindeki birçok kullanıcıları izleyerek kişisel bilgilerini topladılar.

Apple açığı kapatmak için  iOS9.3.5'i çıkardı

iPhone’ların hacklendiğinin farkına varan bahsedilen kuruluşlar derhal The NewYork Times gazetesine ulaştı ve durumu bildirdi. Bu yolla Apple’ın durumun farkına varmasını sağladılar. Apple durumun farkına varır varmaz, açığın kapatılması için yoğun bir çalışma başlattı. Bu yoğun çalışmanın sonucu oluruk yeni bir güncelleme olan iOS 9.3.5 ‘i çıkardılar ve açığın kapatıldığını duyurdular.

 

İsrailli Silah Satıcılarının iPhone’ları Hacklemesi Sonucu iOS 9.3.5 Yayınlandı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

İsrailli Silah Satıcılarının iPhone’ları Hacklemesi Sonucu iOS 9.3.5 Yayınlandı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün