İsrailli Şirketin Geliştirdiği Telefon Dinleyen Casus Yazılım

İsrailli siber casusluk şirketi NSO Group, herhangi bir telefonu rahatça dinleyebilen casus yazılım olan Pegasus’u üretti.

İsrailli Şirketin Geliştirdiği Telefon Dinleyen Casus Yazılım
İsrailli Şirketin Geliştirdiği Telefon Dinleyen Casus Yazılım Tekno Kenar

Siber güvenlik uzmanları tarafından çok önemli bir bilgi öğrenildi. Öğrenilen bilgiye göre, İsrail merkezli NSO Group şirketi Pegasus isimli bir casus yazılım üretti. Pegasus sayesinde herhangi bir telefon rahatça dinlenebiliyor. NSO Group bu casus yazılım sayesinde  Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir aktivistin ve Meksika’da hükümeti eleştiren bir gazetecinin telefonlarını dinlemiş.

NSO Group ortaya çıkan bu bilgilerden sonra bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, NSO Group bu yazılımı “teröristlerin bulunması amacıyla” ürettiğini söyledi. Pegasus’u üretmekteki amaçlarının ise “dünyayı daha güvenli bir hale getirmek olduğunu belirttiler. Pegasus’un geliştirilmesi, özel hayatımızın ve mahremiyetimizin tehlike altında olduğunu ortaya koyuyor.

Pegasus isimli casus yazılım programı, yalnızca devletlere satılabilecek. Pegasus’u almak için başvuran devletlerle bir ön görüşme yapılacak ve bu yazılımı almak isteyen devletlerin gerçekten casus yazılıma ihtiyaçlarının olup olmadığını değerlendirecekler. Eğer başvuran devletin gerçekten Pegasus’a ihtiyaçlarının olduğu kanaatine varırlarsa ancak o zaman satışı gerçekleştirecekler. Pegasus isimli telefonları dinlemeye yarayan casus yazılımın kurulum bedeli 500 bin dolar ve kurulumun ardından da kullanım için 650 bin dolar kullanım bedeli ödenmesi gerekiyor.

İsrailli Şirketin Geliştirdiği Telefon Dinleyen Casus Yazılım Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

İsrailli Şirketin Geliştirdiği Telefon Dinleyen Casus Yazılım  Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün