İşte IPhone 7'nin Geekbench Sonuçları

IPhone 7 ile ilgili bir bilgi daha ortaya çıktı.

İşte IPhone 7'nin Geekbench Sonuçları
İşte IPhone 7'nin Geekbench Sonuçları Tekno Kenar

Artık gelenekselleşmiş olan ve Apple tarafından Eylül aylarında düzenlenen yeni cihaz tanıtımları, 7 Eylül’de kaldığı yerden devam edecek. Bu tarihte de merakla beklenen Iphone 7 tanıtımı yapılacak. Herkes kendini 7 Eylül tarihine saklarken, bu cihaza ilişkin Geekbench yani işlemci testlerinin sonuçları bir anda gündeme oturdu.

Iphone 7 hakkında bu kadar fazla araştırmalar yapılmasının tek sebebi, günden güne cihaz ile ilgili sızdırılan bilgilerdir. Kamera özelikleri, fiyatları, renk seçenekleri ve kablosuz kulaklık yapılanmasının ardından, daha önemli bir bilgi sızdırıldı. Bu bilgide bir tablo yer alıyor ve İOS 10.1 işletim sistemindeki cihazların Geekbench sonuçları  bulunuyor. Bu tablo açığa çıkar çıkmaz, birçok uzman tarafından Iphone 7 için notlar verilmeye başlandı.

Geekbench Sonuçları Kafaları Karıştırdı

Iphone 7 bilindiği gibi A10 yonga setine sahip bir cihaz olarak piyasaya çıkarak. Geekbench sonuçlarının olduğu tablodaki değerler, tek ve daha fazla çekirdekli olarak iki ayrı şekilde hesaplanmıştır. Buna göre; tek çekirdekli Iphone 7’nin 3379, çoklu çekirdek yapısındaki Iphone 7’nin ise Geekbench sonucunun 5495 olduğu görülüyor.

Sızdırılan bu bilgi sadece hız konusunda merak edilenleri değil, cihaz hakkındaki iddiaların da tekrar düzenlenmesine neden oldu. Çünkü birçok uzman IPhone 7 Plus için 3GB RAM desteği olduğunu iddia etmişti. Test sonuçlarında cihazların özellikleri incelendiğinde ise sadece 2GB RAM özelliği bulunduğu anlaşıldı.

 

İşte IPhone 7'nin Geekbench Sonuçları Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

İşte IPhone 7'nin Geekbench Sonuçları Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri