Kaçak iPhone 7’ler Türkiye’de’ler Türkiye’de

14 Ekim tarihi itibariyle Türkiye'de satılacak olan iPhone 7 kaçak yollar ile Türkiye'ye sokulmaya başlandı.

Kaçak iPhone 7’ler Türkiye’de’ler Türkiye’de
Kaçak iPhone 7’ler Türkiye’de’ler Türkiye’de Tekno Kenar

Türkiye'de gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda yurtdışından Türkiye'ye iPhone 7’lerin kaçak bir şekilde sokulmaya çalışıldığı öğrenildi. Şu anda Türkiye'de resmi olarak satışa çıkmayan cihazların yüksek fiyatla satılarak iyi bir gelir sağlayabilecek durumda olması kaçakçılık olaylarını daha da arttırırken yapılan operasyonlarda oldukça fazla sayıda telefonun ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

New York’tan Getirildi

Konu ile ilgili resmi açıklamalarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılırken operasyonların İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildiği belirtildi. New York İstanbul arası sefer yapan uçak ile Türkiye'ye gelen kişilerin New York'tan aldıkları iPhone 7 modellerini Türkiye'ye sokarak satmaya çalıştığı öğrenilirken hava alanında yapılan incelemelerin ardından tüm cihazlar ele geçirildi. Üstelik yapılan açıklamalarda bu işlemleri yapmaya çalışan kişilerin hava yolu firmasında çalışan personeller olduğu belirtildi.

Yapılan operasyon sonrasında personeller hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı belirtilirken operasyonda 6 adet iPhone 7 modelinin, 3 adet kol saatinin bulunduğu ve tüm cihazlara el konulduğu bilgisi verildi.

3 Personel Gözaltında

Yapılan işlemler doğrultusunda 3 personel ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi ve ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. iPhone 7 modelleri Türkiye'de resmi olarak satılmasa da çeşitli kaçakçılık yollarıyla Türkiye'ye sokulduğu biliniyor. Fakat yapılan son operasyonlar ile bu konuda iyi bir önlem de alınmış durumda.  

Kaçak iPhone 7’ler Türkiye’de’ler Türkiye’de Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kaçak iPhone 7’ler Türkiye’de’ler Türkiye’de Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün