Karşınızda Mercedes-Benz X-CLASS Pikap Görücüye Çıktı

Mercedes in tanıttığı Mercedes-Benz X-CLASS Pikap modeliyle gelerek rekabette çığır açtı işte o harika model ve özelikleri.

Karşınızda Mercedes-Benz X-CLASS Pikap Görücüye Çıktı
Karşınızda Mercedes-Benz X-CLASS Pikap Görücüye Çıktı Tekno Kenar

Hayatımızda her an her değişiklikler girmeye devam ediyor.Özellikle araba katagorisinde bu yenilikler ve gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.Bu gelişmeler beklentilerimizi yükseltiği kadar karşılayabiliyorda.

Uzun bir aradan sonra resmen bu akşam Mercedes’in pikap modeli tanıtıldı.Etkinlik ise İsveç’in Stockholm şehrinde olağanüstü bir açılış ile tanıtılan Mercedes X-CLASS ile markası resmi olarak başka bir segmentte boy gösterdi.Aracın modelinin üzerindeki örtünün kalkmasıyla tüm gözler ona kilitlendi ve görkemli bir açılış ila gün yüzüne nihayet çıktı.

Mercedes-Benz X-CLASS Pikap

Dieter Zetsche ise yaptığı açıklamada Mercedes ‘ in pikap modelinin sınıfının en mükemmeli olması için modelin üzerinde çok zaman harcandığını söyledi.Ekleyerek Premium segment bir bir otomobilin özelliklerinin  bütününü Mercedes X-CLASS’da olacağını söyledi.Modelin her türlü arazi şartlarında asfalt yada arazide kulanıcıların tüm ihtiyacını gidereceğine özelikle belirtildi.Mercedes bu müthiş modeliyle birlikte ise premium segment üretenler arasında pikap üreten ilk marka oldu.

Mercedes-Benz X-CLASS Pikap 2

Üstün şasi karakter ile beraber sürücüsüne off –road ve asfalt tüm koşullarda üstün konfor vermesi bekleniyor.X-CLASS ‘ta 22 inç büyüklüğünde jantlar bakınca öne çıkan en önemli ayrıntı.Modelin en önemli olarak belirteceğimiz arkadaki LED farlar Mercedes X-CLASS ‘a has bir görüntü oluşturuyor.Modelin iç tasarımı ise binek olan otomobiller gibi rahatlığı ve müthiş çizgileri ilede dikkat çekiyor.Merkez alanda oluşturulan multimedya ekranında ve konsolunda ayrıntılandırılmış deri detaylar modelin olması gerektiği gibi donanımları arasında kendini gösteriyor.

Mercedes-Benz X-CLASS Pikap 3

Mercedes X-CLASS in diğer özelliklerine bakacak olursak :

  • Motor kanalında en yukarda 6 silindirli dizel motor görev yapıcak.
  • Yüksek torku ve performansına sahip olan X-CLASS’ta özel süspansiyon sistemi, elektronik çekiş sistemleri ve 2 tane diferansiyel kilidi altyapısındaki her tarz zor şartların üstesinden gelmesi için görevini  yerine getirecek.
  • Mercedes X-CLASS modelinin yüksekliği : 1 metre 90 santim
  • Mercedes X-CLASS çekme gücü ise tam tamına 3.5 ton ağırlığa kadar sınırı var.

 

Modelin geçtiğimiz günlerde sızan bilgiler doğrultusunda Renault –Nissan ortaklığıyla üretileceği sızdırılmıştı ve bu geceki olağanüstü tanıtımla kesinleşti. Mercedes – Benz  X-CLASS satışlarıda Avrupada 2017 ‘nin son çeyreğinde başlaması düşünülüyor.

Mercedes X-CLASS  modeli hakkında değerli görüşlerinizi bekliyoruz.

Karşınızda Mercedes-Benz X-CLASS Pikap Görücüye Çıktı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Karşınızda Mercedes-Benz X-CLASS Pikap Görücüye Çıktı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün