Kaspersky ABD Hükümetine Dava Açtı

  Kaspersky, Hem Yasak Kararı Hem de İtibar Kaybından Dolayı ABD Hükümetini Mahkemeye Verdi.

  Kaspersky ABD Hükümetine Dava Açtı

  Geçtiğimiz aylarda Rusya menşeli güvenlik firması Kaspersky, Donald Trump hükümetinin kararıyla ABD’deki kamu kurumlarından yasaklanmıştı ve bütün bilgisayarlardan antivirüsler silinmişti.

  Gerekçe olarak firmanın Rusya hükümetine stratejik bilgi sağlaması gösterilirken, Kaspersky ise tüm bu suçlamaları reddetmişti.

  Kaspersky: ‘Kayıp Yaşadık’

  ABD  hükümeti firmanın ürünlerine güvenmezken, Trump da kanunu imzalamıştı. Şimdi ise Kaspersky farklı bir adım attı ve ABD iç güvenliğine karşı bir dava açtı. Firma açık mektup yayınlarken, yasak kararının adil olmadığını, bu yüzden markalarının itibar kaybı yaşadığını ve zarar gördüklerini dile getirdi.

  Hiçbir kanıt olmadan ABD hükümetinin bu kararı aldığını iddia eden Kaspersky, yaşadıkları finansal kayıplardan da bahsetti.

  Sonuç itibariyle Kaspersky yasal yollardan hakkını arama yoluna gidecek fakat şu bir gerçek ki, sonuç ne olursa olsun dava kısa sürmeyecek ve muhtemelen çok uzun süren mahkemeler yaşanacak.

  Bakalım ilerleyen dönemlerde ABD hükümeti Kaspersky’a karşı tavrını yumuşatacak mı, yoksa kararında ısrarlı olmaya devam mı edecek?

  Kaspersky ABD Hükümetine Dava Açtı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Kaspersky ABD Hükümetine Dava Açtı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Kaspersky ABD Hükümetine Dava Açtı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?