Tekno Kenar

  KFC Bitcoin ödeme almaya başladı

  Dünya devi restoran zinciri KFC, artık kripto paralarla yiyecek satacak.

  KFC Bitcoin ödeme almaya başladı

  Güney Kore’de kripto paraların yasaklanacağı söylentileri sosyal medyada geze dursun, aslında tam tersi giderek bütün dünyada yayılıyorlar. Bu haberler paniğe yol açıp kimilerinin elindeki paraları gözden çıkarmasına yol açsa da, restoran zinciri Kentucky Friend Chicken şaşırtan bir karar aldı. KFC Kanada, bugün Twitter üzerinden bir açıklama yaparken artık lokantalarında Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

  Bitcoin destekli kızarmış tavuk!

  Henüz tweet atan Kentucky Fried Chicken’ın Kanada şubesi, müşterilerin ‘Bitcoin Bucket (Bitcoin Kovası)’ adı verilen menüyü bu yöntemle satın alabileceğini dile getirdi. Bahsi geçen kova tavuk ürünü normalde 16 dolardan satılıyordu ve içinde çeşitli tavuklar yer alıyordu.

  Farkındalık yaratmak isteyen firma Facebook üzerinden canlı yayın yaptı ve hangi menülerin Bitcoin ile alınabileceğini bir saat boyunca tanıttı. KFC Bitcoin ödemesi hakkında Facebook üzerinde yayınlanan video binlerce kişi tarafından izlendi.

  Bitcoin alternatifleri gelecek mi?

  Ayrıca kimi kullanıcılar BTC yerine Altcoin kullanılmasını tavsiye ederken, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee de bir tweet atarak KFC’ye Litecoin’in daha çok uyacağını ima etti.

  Bakalım ilerleyen dönemlerde KFC Bitcoin yerine diğer kripto para birimlerini de kullanmaya karar verecek mi, yoksa tek bir para üzerinden mi gidecek?

  KFC Bitcoin ödeme almaya başladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  KFC Bitcoin ödeme almaya başladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  KFC Bitcoin ödeme almaya başladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?