Alexa

Kilise Kripto Paralarla Bağış Kabul Etmeye Başladı!

İsviçre’deki Kilise Artık Bitcoin, BCH Gibi Kripto Paralarla Ödeme Alıyor.

Kilise Kripto Paralarla Bağış Kabul Etmeye Başladı!
Kilise Kripto Paralarla Bağış Kabul Etmeye Başladı! Tekno Kenar
Bu içerik 1697 kez okundu.

Her ne kadar bazı ana akım medya kaynakları Bitcoin gibi kripto paraların uyuşturucu ticareti gibi yasadışı alanlarda kullanıldığını iddia etse de, işin aslı tam anlamı ile bu olmayabilir. Hatta öyle ki artık dini kurumlar bile kripto para kullanmaya başlıyor. Bunun son örneğini de bir Hristiyan kilisesinde gördük.

İsviçre Kilisesi Bitcoin’e Geçti!

İsviçre’nin en büyük şehri Zürih’te bulunan Evanjelik kilisesi, bundan sonra gönüllü olarak yapılan bağışları kripto paralarla da alacak. Kilise web sitesinden bir açıklama yapılırken, doğrudan Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple (XRP) ve Stellar Lumen (XLM) gibi kripto paraları kabul ettiklerini dile getirdiler.

Kilise sözcüsü Nicolas Legler da konuya ilişkin konuşurken, dijital para bilimlerinin ve blok zincir teknolojisinin artık günlük hayatımızın bir parçası olduğunu, önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirtti. 20 yıl önce olsa böyle bir şeye kimsenin inanmayacağını ama artık kripto paraların hayatımızı değiştirdiğini söyleyen Legler, cemaatlerinden de bu şekilde bağış alacaklarını dile getirdi.

Kısacası, artık Bitcoin ve türevleri kripto paralar günlük hayatımıza giriyorlar. Sadece internet üzerinde değil, günlük hayatta dahi varlıklarını sürdürüyorlar.

Kilise Kripto Paralarla Bağış Kabul Etmeye Başladı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kilise Kripto Paralarla Bağış Kabul Etmeye Başladı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı