Alexa

Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisinde Siber Saldırı Yapıldı

Beklenen Oldu ve Sanal Korsanlar Olimpiyat Oyunlarına Siber Saldırı Düzenledi.

Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisinde Siber Saldırı Yapıldı
Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisinde Siber Saldırı Yapıldı Tekno Kenar
Bu içerik 2592 kez okundu.

2018 Kış Olimpiyatları geçtiğimiz günlerde başlarken, Pheongchang şehrinde düzenlenen açılış seremonisinde siber saldırı yapıldığı Olimpiyat yetkilileri tarafından da resmi ağızdan doğrulandı.

Reuters tarafından yapılan habere göre organizatörler hem televizyon, hem de internet erişiminin etkilendiğini söyledi fakat kritik bir zarar verilemedi.

Hackerlardan Olimpiyatlara Saldırı

Haberlere göre Cuma günü gerçekleştirilen 2018 Kış Olimpiyatları açılış töreninde internet ağıyla Wi-Fi erişimi kapatıldı. Aynı zamanda organizasyonun web sitesi de çöktü ve katılımcıların biletlerini basılı olarak almasının önüne geçildi. Pyeonghang’deki organizasyon komitesi sözcüsü Sung Baik-you konuya ilişkin bir açıklama yaparken, saldırıları doğruladı fakat sorunun kısa süre içinde çözüme kavuşturulduğunu dile getirdi. Aynı zamanda araştırmalar sonucunda saldırının kaynağının bulunamadığını da söyledi.

Aslına bakarsanız daha önce de Olimpiyat oyunları sanal korsanların saldırısına uğramıştı. Geçtiğimiz ay siber güvenlik firması McAfee bir açıklama yapmıştı ve hackerların turnuvaya saldırı için çalıştığını dile getirmişti. Bunu gerçekleştirmek için de Olimpiyat yetkililerine virüs içeren e-postalar gönderiliyordu.

McAfee, bu sebeple Olimpiyat yetkililerine uyarıda bulunup dikkatli olmalarını söylemişti.

Resmi makamlar özellikle siyasi gerginlik sebebiyle Kuzey Kore’den gelecek saldırılara karşı tedbirliydi. Fakat yine de fazla bir hasar yaşanmadı ve saldırıların kısa sürede önüne geçilerek önlem alındı.

Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisinde Siber Saldırı Yapıldı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisinde Siber Saldırı Yapıldı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı