Tekno Kenar

  Konami konsolu bırakıyor!

  Özellikle Metal Gear Solid ve PES serileri ile tanıdığımız ünlü Japon oyun firması Konami, son zamanlarda hem mali hem de proje anlamında sıkıntılar çekiyor.

  Konami konsolu bırakıyor!

  Metal Gear Solid ve PES serileri ile tanıdığımız ünlü Japon oyun firması Konami, son zamanlarda hem mali hem de proje anlamında sıkıntılar çekiyor. Özellikle PES 2014 oyunundan sonra başlayan çöküş, firmayı çok kötü zora sokuyor. Bu nedenle bir süredir Konami’nin konsol oyunlarından yani AAA’den vazgeçtiği ve konsolu bırakacağı öne sürülüyordu.

  Konami AAA’den vazgeçiyor!

  Resmi bir açıklama yok! Fakat bu durum gerçekleşecek diyebiliriz çünkü firmanın çok çalıştığı müzisyeni olan Rika Muranaka attığı tweet’de “Evet… Bu oldukça üzücü ancak, artık hiçbir AAA oyun için müzik yazamayacağım. Sanırım kendime başka bir AAA oyun şirketi bulmam lazım.” ifadelerini kullanınca Konami’nin artık yavaş yavaş konsolu bırakıp mobil sektöre doğru kayacağı görülüyor. Belki hemen PES ve Metal Gear Solid gibi serilerini konsol çekmeyecek ama artık konsoldan da belki bu iki seri haricinde oyun çıkmayacak. Zaten firmanın CEO’su da oyun geleceğinin mobil sektörde olduğunu bir röportajda belirtmişti. Bakalım Konami mobile geçerek hata mı yapacak yoksa bu karar onlar için devrim mi olacak?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Konami konsolu bırakıyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Konami konsolu bırakıyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Konami konsolu bırakıyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?