9.7 İnçlik İpad Pro Tanıtıldı
Anıl KALKAN

9.7 İnçlik İpad Pro Tanıtıldı

Apple'ın yeni cihazlarını tanıttığı Let Us Loop You In etkinliği bugün gerçekleştirildi. Önceki Apple lansmanlarına göre biraz daha durgun geçtiğini söyleyebileceğimiz lansmana bilhassa açılışta Tim Cook'un FBI ile Apple arasında olan sorune değindiği konuşma damgasını vurdu.

Kuşkusuz etkinliğin odak noktası yeni iPhone modeli olan iPhone SE'ydi yalnız bir önemli cihaz daha aktivitete görücüye çıktı: iPad Pro. Şimdi yeni iPad Pro'nun özelliklerine değinelim. Tasarımsal olarak bir önceki modelde kullanılan malzemenin benzeri yeni iPad'de de kullanılmış. Ancak Apple, adeta eski modelden yeniye ciddi bir sıçrama var. 9.7-inç ekran ile gelen yeni iPad Pro, ekranındaki ciddi geliştirmeler ile de dikkat çekiyor.

 

Yüksek karşıtlık dşayeti ile daha net bir görüntü sunan cihaz, eski modele göre ışığı %40 daha az yansıtmakta. Ayrıca yine eski sürüma göre %25 daha parlak bir ekrana ve %25 daha iyi renk tonuna sahip. Bunların yanı sıra ekranda ilk kez kullanılan True Tone Display özelliği mevcut. Bu özellik, ortamdaki renklerin sıcaklığının ölçülerek ekran rengini bu ölçümde elde edilen verilere göre ayarlanmasını sağlıyor.

4 adet hoparlöre sahip olan yeni iPad Pro, kullanıcının cihazı tutuş biçimine göre sesteki bass ve tiz sesleri de bu 4 hoparlör arasında tekrar ayarlıyor. Son derece stabil olan ve M9 prosedürci destekli A9X çipsete sahip olan 3GB RAM'li iPad Pro, böylece oyunlarda da sağlam bir performans sunmakta.

 

Yeni iPad Pro'da en önemli değişikliklerden bir tanesi de kameradaki yenilik. Tasarımsal olarak dışa doğru hafif çıkıntı biçiminde olan kamera 12MP iSight, fokus piksel, retina flash ve 4K video çekim özelliği de sunmakta. Gümüş, altın, uzay grisi ve rose gold renk seçenekleri ile gelecek olan yeni iPad Pro, akıllı klavye ve kalam desteğine de sahip.

Şimdi gelelim fiyat bilgisine. 3 farklı depolama alanı opsiyonuyle sunulacak yeni iPad Pro'nun fiyatları şöyle;

WiFi
32GB     2,199 TL
128GB   2,799 TL
256GB   3,399 TL

WiFi + Simkart Destekli Modeller
32GB     2,699 TL
128GB   3,299 TL
256GB   3,899 TL

Son olarak bir önceki yani 12.9-inç ekranlı iPad Pro için de 256GB'lik sürümün satışa sunulduğu belirtelim. O sürüm için Apple'ın belirlediği fiyat 799 dolar.

Yeni iPad Pro 24 Mart'ta ön siparişe sunulacak. 31 Mart'ta da raflardaki yerini alacak.

9.7 İnçlik İpad Pro Tanıtıldı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

9.7 İnçlik İpad Pro Tanıtıldı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün