Alexa

Kripto Para Madencileri Hükümet Sitelerini Ele Geçirdi

Coinhive Adlı Malware Tehlike Saçıyor ve Siz Farkında Olmadan Bilgisayarınızı Kullanıyor.

Kripto Para Madencileri Hükümet Sitelerini Ele Geçirdi
Kripto Para Madencileri Hükümet Sitelerini Ele Geçirdi Tekno Kenar
Bu içerik 3152 kez okundu.

Eşi benzeri görülmemiş bir şekilde, Monero adı verilen Bitcoin-Ethereum benzeri bir kripto parayı elde etmek için çabalayan sanal korsanlar, bu amaçta dünya çapındaki binlerce siteyi ele geçirdi. Üstelik bunların arasında hükümetlere ait web siteleri de bulunuyor.

Kötü Niyetli Hackerlar Bilgisayarları Kendi İçin Kullanıyor

Olay güvenlik uzmanı Scott Helme tarafından açığa çıkarılırken, birkaç ülkedeki toplamda 4275 hükümet web sitesinin ele geçirildiği duyuruldu. Bu ülkelerin arasında ABD, İngiltere ve Avustralya da bulunurken, Coinhive adı verilen bir malware yazılım enjekte edildi ve sistemlere erişim sağlandı.

Scott Helme, Sky News’e bazı açıklamalarda bulundu ve bu tip bir saldırının yeni olmadığını fakat daha önce bu boyutlarda hiç görülmediğini dile getirdi. Saldırı İngiltere, İrlanda ve ABD gibi ülkelerdeki binlerce siteyi etkilerken, ciddi derecede zarar verdi. Coinhive adlı kripto para yazılımı buna sebep olurken, bulaştığı sitelere giren ziyaretçileri de etkiliyor ve bilgisayarlarını kripto para madencisine çevirerek izinsiz erişim sağlıyor. Bu şekilde de hackerlar milyonlarca bilgisayarın gücüne erişerek devasa bir işlem ağı kuruyorlar.

‘O’ Eklentiye Dikkat!

Bu zararlı kod web sitelerine Browsealoud adlı popüler bir uzantı aracılığıyla yerleşirken, bulaştığı yerleri erişilebilir hâle soktu ve hackerlar kısa sürede bilgisayarları kontrolüne aldı.

Kripto Para Madencileri Hükümet Sitelerini Ele Geçirdi Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kripto Para Madencileri Hükümet Sitelerini Ele Geçirdi Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı