Alexa

Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı

Güney Kore Cumhuriyeti Tarafından Verilen Bilgilere Göre Ciddi Miktarda Kripto Para Aklaması Gerçekleştirildi.

Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı
Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı Tekno Kenar
Bu içerik 1962 kez okundu.

Güney Kore Cumhuriyeti tarafından verilen bilgilere göre geçtiğimiz dönemde kripto para alanında ülkede neredeyse 600 milyon dolar değerinde suç işlendi!

Kripto Paralarla Milyonlarca Dolarlık Suç İşlendi

ROK Customs Service tarafından yayınlanan açıklamaya göre, kripto sektöründeki suç oranı giderek artarken, maddi boyutu da tepe noktasına erişti. Yasadışı para birimi takasları da buna dahil olurken, Güney Kore hükümeti ise önlem almanın planlarını yapıyor.

KCS hâlâ web sitesinde yasadışı para transferlerine engel olduklarını dile getirse de, bunun pratikte pek de uygulandığını söyleyemeyiz. Görünüşe göre kripto paralar sanal cüzdanlar aracılığıyla yurt dışına gönderildiler ve ardından normal para birimleri hâlinde ülkeye tekrar sokuldular. Bu da çok ciddi miktarda kayıt dışı para oluşturdu.

Hükümet Soruşturma Başlattı

Kurumdan yapılan açıklamaya göre şu anda yasadışı kripto para aktarımları hükümetin özel birimleri tarafından dikkatlice izleniyor ve en yakın zamanda çözüme kavuşması için çaba harcanıyor. Her ne kadar neler yapılacağı hakkında yeteri kadar ayrıntı verilmese de, son dönemde Güney Kore’de kripto paraların ciddi sorun olduğunu biliyoruz.

Doğu Asya’nın dördüncü en büyük ekonomisi olan Güney Kore, bakalım ilerleyen dönemlerde yasadışı para aktarımına, para aklamaya ve kripto para takaslarına karşı ne gibi önlemler alacak? Bekleyip göreceğiz.

Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kripto Para Suçları Güney Kore’de 600 Milyon Dolara Ulaştı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı