Tekno Kenar

  Kripto para yatırımları Rusya’da 200 milyon doları geçti

  Girişimciler tüm dünyada olduğu gibi Rusya’da da kripto paralara yöneliyor.

  Kripto para yatırımları Rusya’da 200 milyon doları geçti

  2017 yılında Rus girişimcilerin ülkedeki kripto para girişimleri 10 kat arttı ve 100 farklı proje hayata geçirildi. Her ne kadar sıradan, çalışan insanlar hâlâ paralarını geleneksel yollarla alıyor olsa da Ruslar Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceği konusunda oldukça ümitli.

  Kripto para yatırımları 20 milyondan 200 milyon dolara yükseldi

  Rusya’daki yeni firmalar geleneksel kanallar yerine kripto paralara yönelirken, bankalar da yüksek risk içeren projelere zaten destek vermek istemiyorlar. Aynı zamanda bankalar krediler için önemli miktarda teminat istiyorlar ve girişimciler üzerinde bu olumsuz etki yaratıyor. Tüm bu gerçekler de Rus girişimcileri kripto paralara itiyor.

  Geçen yıl 100 taneden fazla kripto projesi başlatılırken, 2016’da bu sayı sadece 20 taneydi. Uzmanlar da sıkı düzenlemelerin olmaması sebebiyle bu dinamik büyümenin gerçekleştiğini söylüyorlar. Rusya’da kripto para yatırımları 20 milyon dolardan 200 milyon dolara yükseldi.

  Rusya’da maaşlar kripto parayla ödenir mi?

  Rusya bu konuda Amerika ile Çin’in hemen arkasında yer alırken, halk cephesinde ise farklı bir durum söz konusu. Araştırmalara göre Rusya vatandaşlarının yarısından fazlası kripto paralardan haberdar fakat çalışanların sadece yüzde 8’i maaşlarını bu şekilde almaya sıcak bakıyor. Yani her ne kadar bilinirlik ve kullanım artsa da insanlar bu şekilde ücret alma taraftarı değil.

  Siz ne düşünüyorsunuz, ileride kripto paraların kullanımı Türkiye’de de yaygınlaşır mı?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Kripto para yatırımları Rusya’da 200 milyon doları geçti başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Kripto para yatırımları Rusya’da 200 milyon doları geçti başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Kripto para yatırımları Rusya’da 200 milyon doları geçti başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?