Alexa

Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor

Yasayla birlikte madencilik operasyonları, ICO’lar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere tüm kripto para aktiviteleri legal hâle gelecek.

Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor
Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor Tekno Kenar
Bu içerik 7974 kez okundu.

Kripto ilişkili aktiviteler alınan yeni kararla birlikte artık Belarus’ta yasal statüde kabul edilecek.

28 Mart itibariyle ülkede ‘Dijital Ekonominin Gelişimi Üzerine’ adlı bir başkanlık kararnamesi yayınlanırken, ülkenin amacı bu şekilde dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen girişimcileri iç piyasaya yönlendirmek. Eski Sovyetler Birliği ülkesinde eşi benzeri görülmemiş özgürlükler ve cömert teşvikler uygulanacak, böylece kripto para şirketlerinin yatırımları arttırılacak.

Kripto Para İşine Vergi Konulmayacak!

Bilindiği gibi Belarus’un Avrupa’daki şöhreti kötü politikacılar yüzünden biraz şüpheli. Bu yüzden de ülke batılı iş adamları üzerindeki imajını geliştirmek istiyor. Moskova hükümetinin yakın ittifakı olan Belarus, aynı zamanda Avrupa’daki son diktatörlüklerden birisi olarak da tanınıyor. Fakat bugünden itibaren ülkede kripto para özgürlüğü başlayacak ve kapsamlı düzenlemeler yürürlüğe girecek.

Aslında 8 numaralı bu kararname geçtiğimiz yılın Aralık ayında Başbakan Alexander Lukashenko tarafından imzalanmıştı fakat yürürlüğe girmesi bu tarihi buldu.

Yasayla birlikte madencilik operasyonları, ICO’lar ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere tüm kripto para aktiviteleri legal hâle gelecek. Bu durumun Belarus ekonomisine büyük katkıda bulunması beklenirken, önümüzdeki beş yıl boyunca vergi dahi alınmayacak ve böyle bir teşvik sunulacak.

Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Kripto Paralar Belarus’ta Artık Yasal Oluyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı