Tekno Kenar

  Kullanıcı sayısında Snapchat Twitter’ı geride bıraktı!

  2011’in sonlarına doğru piyasaya çıkan sosyal medya platformu, kısa sürede Twitter’a kafa tutar hale geldi. Üstelik burun farkıyla önüne bile geçti.

  Kullanıcı sayısında Snapchat Twitter’ı geride bıraktı!

  Akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip, kullanıcıların birbiriyle metin, resim, ses veya video paylaşımında bulunmasını sağlayan anlık mesajlaşma uygulaması olan Snapchat büyük gelişim gösterdi. Arkada iz bırakmadan paylaşım yapabilmenizi ve gönderdiğiniz mesajların en fazla 10 saniye görüntülenebilmesi ile tam bir çapkınlık platformu olan Snapchat çok fazla ilgi gördü. İnsanların kendini diğer platformlara oranla daha özgür hissettiği ve paylaşım sonrasında başlarının ağrımamasını sağlayan anlık mesaj uygulaması, “sen benim sevgilime niye mesaj attın?!” sorularını da tarihe karıştırdı. Sonuçta yerel mahkemelerde dahi ispat yoksa suçta yoktur.

  Zamanında 3 milyar teklif aldı

  Kuruluşundan 2 yıl sonra Facebook tarafından satın alınmaya çalışılan platform, 3 Milyar Dolar gibi uçuk bir rakamı reddetmişti. Fakat üzerinden 3 yıl geçen olayda, yapımcı Evan Spiegel’ın ne kadar doğru bir karar vererek haklarını devretmediğini anlamak mümkün.

  Twitter’ı geçti

  Günlük aktif kullanıcısı 140 milyon olan Twitter, 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Snapchat’e liderliği kaptırarak ikinci sıraya düştü. Önceki yıllarda çok fazla ilgi gören Twitter, bu sıralar reklam bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşarken, Snapchat reklam şirketlerinin ilgi odağı oldu.

  Twitter hakkında yazılmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz en çok okunanlar kategorisindedir. Twitter hesap silme konulu içeriğimiz sizinde ilginizi çekebilir!

  İlginizi Çekebilecek Çok Okunan Sosyal Medya Hesap Silme İçeriklerimiz

  Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız detaylı facebook hesap silme anlatımı işinize yarayabilir.

  Instagram hesabını silmek için tüm detaylarla instagram hesap silme anlatımı.

  Ask.fm hesabınızı tamamen silmek isterseniz ask fm hesap silme anlatımını inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Kullanıcı sayısında Snapchat Twitter’ı geride bıraktı! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Kullanıcı sayısında Snapchat Twitter’ı geride bıraktı! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Kullanıcı sayısında Snapchat Twitter’ı geride bıraktı! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?