KYK Burs Ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak burs başvuruları için resmi sürece başlandığı ifade edildi. işte KYK burs başvuru işlemleri.

KYK Burs Ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri
KYK Burs Ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri Tekno Kenar

Üniversiteye yeni başlayan ya da üniversite eğitimini sürdüren öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden başvurularını yaparak burs almaya hak kazanabilecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda 150 bin kişiyle sınırlandırıldığı belirtilen burs işlemlerinde öğrencilerin kriterlere uymasının çok önemli olduğu ifade edildi.

150 Bin Kişi Sıralanacak

Yapılan başvurularda kriterler doğrultusunda sıralamanın yapılacağı ve 150 bin kişilik kontenjan dolduktan sonra burs işlemlerinin tamamlanacağını ifade edilirken başvuru süresinin başlanmasıyla birlikte yoğun bir ilgi görüldü.

Twitter üzerinden yapılan açıklama ile başvuru süresinin resmen başladığı ifade edilirken burs başvurusu dışında kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler de kolay bir şekilde başvurularını iletebilecek. Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden yapılabilecek olan başvuruların 12 Ekim Çarşamba gününe kadar süreceği ifade edilirken öğrencilerin bu tarihe kadar başvuru yapması halinde burs ve kredi alma imkanından yararlanabileceği ifade edildi. Başvuru süresinin kaçırılması halinde ise öğrencilerin ek bir süresi olmayacağından dolayı diğer başvuru dönemine kadar kişilerin beklemesi gerekecek.

E Devlet KYK Başvuru

KYK başvuru işlemleri için kullanıcıların aynı zamanda e devlet üzerinden de başvuru yapabilmesi mümkün. E devlet girişi ile yapılacak onaylama işlemleri sonrasında gerekli olan tüm bir kimlik bilgileri e devlet profili üzerinden alınacak ve kişiler bu sayede kolay bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Burs ve kredi başvurularını yoğun bir ilgi gösterilirken, önümüzdeki günlerde başvuru süresinin sona ermesinin ardından sonuçlar açıklanacak. Böylece burs almaya hak kazanan öğrenciler açıklanacak.

KYK Burs Ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

KYK Burs Ve Kredi Başvurusu Başladı! İşte Başvuru İşlemleri Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün