KYK Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından önümüzdeki hafta içerisinde kredi başvuruları ve burs başvuruları alınmaya başlayacak.

KYK Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?
KYK Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Tekno Kenar

Her yıl binlerce üniversite öğrencisinin başvuru yaparak burs almaya çalıştı bilinirken her yıl burs başvuruları ne zaman yapılacağı ile ilgili pek çok soru da soruluyor.

KYK Kredi Ve Burs Başvuruları Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalarda 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle burs ve kredi başvurularının alınmaya başlanacağı belirtildi. Bu bakımdan yarından itibaren kişiler resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak burs ya da kredi almaya hak kazanacak.

Burs Limiti 150 Bin

Yapılan resmi açıklamalarda burs alacak öğrenci sayısının 150 bin ile sınırlandırıldığı ve 150 bin kişi limiti geçildikten sonra kalan kişilerin kredi alabileceği açıklandı. Bu kriterleri sağlayan 150 bin kişi hükümet tarafından burs almaya hak kazanacak. Burs almaya hak kazanamayan kişiler ise istediği takdirde yine devlet tarafından verilen kredi imkanından yararlanabilecek.

2016 Bursaları Kaç Para?

Her yıl kredi ve burs miktarlarında artışa gidilirken 2016 yılı içerisinde öğrencilere 400 TL’lik bir burs ödeneceği belirtildi. Geri ödemesiz bir şekilde yapılan burs ödemeleri öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim hayatını sürdürmesini sağlıyor ve bu bakımdan binlerce öğrencinin eğitim hayatı için büyük bir önem taşıyor.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından resmi internet sitesi üzerinde de konuyla ilgili duyurular yapılırken öğrenciler resmi internet sitesi üzerinden yapacakları takip işlemleriyle birlikte kolay bir şekilde kredi ve burs başvurularını internet üzerinden yapabilecek. Bu bakımdan yarından itibaren internet sitesi üzerinden yapacağınız incelemeler ile birlikte kredi ve burs için başvurumuzu Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapabilirsiniz.

KYK Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

KYK Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün