Tekno Kenar

  KYK kredi başvuruları ne zaman yapılacak?

  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından önümüzdeki hafta içerisinde kredi başvuruları ve burs başvuruları alınmaya başlayacak.

  KYK kredi başvuruları ne zaman yapılacak?

  Her yıl binlerce üniversite öğrencisinin başvuru yaparak burs almaya çalıştı bilinirken her yıl burs başvuruları ne zaman yapılacağı ile ilgili pek çok soru da soruluyor.

  KYK kredi ve burs başvuruları başlıyor

  Geçtiğimiz günlerde yapılan resmî açıklamalarda 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle burs ve kredi başvurularının alınmaya başlanacağı belirtildi. Bu bakımdan yarından itibaren kişiler resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak burs ya da kredi almaya hak kazanacak.

  Burs limiti 150 bin

  Yapılan resmî açıklamalarda burs alacak öğrenci sayısının 150 bin ile sınırlandırıldığı ve 150 bin kişi limiti geçildikten sonra kalan kişilerin kredi alabileceği açıklandı. Bu kriterleri sağlayan 150 bin kişi hükumet tarafından burs almaya hak kazanacak. Burs almaya hak kazanamayan kişiler ise istediği takdirde yine devlet tarafından verilen kredi imkanından yararlanabilecek.

  2016 bursları kaç para?

  Her yıl kredi ve burs miktarlarında artışa gidilirken 2016 yılı içerisinde öğrencilere 400 TL’lik bir burs ödeneceği belirtildi. Geri ödemesiz bir şekilde yapılan burs ödemeleri öğrencilerin rahat bir şekilde eğitim hayatını sürdürmesini sağlıyor ve bu bakımdan binlerce öğrencinin eğitim hayatı için büyük bir önem taşıyor.

  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından resmi internet sitesi üzerinde de konuyla ilgili duyurular yapılırken öğrenciler resmi internet sitesi üzerinden yapacakları takip işlemleriyle birlikte kolay bir şekilde kredi ve burs başvurularını internet üzerinden yapabilecek. Bu bakımdan yarından itibaren internet sitesi üzerinden yapacağınız incelemeler ile birlikte kredi ve burs için başvurumuzu Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapabilirsiniz.

  KYK kredi başvuruları ne zaman yapılacak? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  KYK kredi başvuruları ne zaman yapılacak? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  KYK kredi başvuruları ne zaman yapılacak? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?