Tekno Kenar

  LG artık her yıl telefon çıkarmayacak

  Güney Koreli teknoloji devi LG yıllık telefon döngüsünden vazgeçiyor.

  LG artık her yıl telefon çıkarmayacak

  Her ne kadar LG G7’nin bu yıl çıkış yapması beklense de firma bir duyuru yaptı ve gelecek planlarına dair konuştu. The Korean Herald’ın haberine göre artık LG yıllık olarak amiral gemisi telefonlar çıkarmayacak.

  Daha az telefon gelecek

  LG Electronics’in başındaki isim olan Cho Sung-Jin’e de bu hafta CES 2018 etkinliğinde LG G7 hakkında bazı sorular gelirken, kendisi ‘Yeni akıllı telefonları artık sadece ihtiyaç duyulduğunda çıkaracağız. Sadece rakiplerimiz yapıyor diye biz de yeni telefon çıkarmayacağız.’ şeklinde konuşmuştu.

  Açıklamalarını sürdüren Cho Sung-Jin, var olan modelleri daha uzun süre piyasada tutmayı planladıklarını ve G ya da V serisi için varyasyonlar sunacaklarını dile getirdi. LG’nin bu kararı daha çok ‘stratejik’ olarak adlandırılırken, LG’nin akıllı telefon kısmı bu sene pek de başarılı olamadı ve sıradaki mali çeyrek döneminde doğrudan zarar açıklaması bekleniyor.

  LG zarar ediyor

  Buna rağmen Cho Sung-Jin firmanın zararına değinmedi ve endişeleri yükseltmek yerine, yeni aldıkları kararı başka gerekçelere bağladı. Her ne kadar lityum materyallerin tedarik sorunu bahane gösterilse de aslında hemen hemen herkes maddi kayıpların buna neden olduğunu biliyor.

  Bakalım gelecek dönemde LG ne gibi hamleler yapacak?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  LG artık her yıl telefon çıkarmayacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  LG artık her yıl telefon çıkarmayacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  LG artık her yıl telefon çıkarmayacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?