Tekno Kenar

  LG Pay Quick yakında batı ülkelerine gelebilir

  Batı ülkelerindeki yarışa dahil olmayı hedefleyen LG, mobil ödeme sistemlerinde rekabetin daha da artmasını sağlayacak.

  LG Pay Quick yakında batı ülkelerine gelebilir

  Son yıllarda artan mobil ödeme sistemleri, kullanıcıların bu teknolojilere doğru yönelmeleri ile birlikte çok daha popüler olmaya başladı. Özellikle Samsung ve Apple gibi dev şirketlerin bu konuda kendi hizmetlerini devreye almaları, elbette rakip firmaları da harekete geçiriyor. Bu konuda kendi ödeme sistemini geliştiren LG, yakında sistemini farklı ülkelerde aktif hale getirebilir. Konu hakkında ortaya çıkan bilgiler, LG Pay sisteminin özellikle ABD ve Avrupa bölgeleri için kullanılabilir olacağını gündeme getiriyor. Bunun için ortaya atılan en büyük kanıt ise LG tarafından yapılan bir marka başvurusu.

  LG Pay Quick için başvuru yapıldı

  Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka ofisine başvuruda bulunan Güney Koreli teknoloji devi, LG Pay Quick adındaki bir hizmet adına gerekli işlemleri başlattı. Bununla sınırlı kalmayan şirket, aynı zamanda Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne de benzer bir başvuruda bulunmuş durumda. Tüm bunlar, LG Pay hizmetinin batıda kullanılabilir olabileceğini kanıtlıyor. Çalışmaların başlamış olması, LG Pay’i yakın zamanda batı ülkelerinde göreceğimizi söylüyor.

  Şu anda çeşitli ülkelerde kullanılmakta olan Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay, önemli başarılara imza atmış bulunmakta. Sadece düşük tutardaki alışveriş ödemeleri ile sınırlı kalmayan sistemler, metro ve buna benzer toplu taşıma araçlarında da kullanılabiliyor. Batı ülkelerindeki yarışa dahil olmayı hedefleyen LG, rekabetin daha da artmasını sağlayacak.

  LG Pay Quick daha minimal bir hizmet olabilir

  Patent başvurusu için LG Pay Quick isminin kullanılmış olması, hali hazırda tercih edilen LG Pay’in daha minimal bir versiyonu olabileceği anlamına geliyor. Belirli özellikler ile sınırlı tutulabileceği konuşulan LG Pay Quick’in hızlı geçiş işlemlerinde tercih edilebileceği de söylenenler arasında. LG cephesinden bir açıklamanın gelmemiş olmaması, şimdilik söz konusu bilgileri iddia konumunda tutuyor.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  LG Pay Quick yakında batı ülkelerine gelebilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  LG Pay Quick yakında batı ülkelerine gelebilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  LG Pay Quick yakında batı ülkelerine gelebilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?