Tekno Kenar

  Macintosh virüsleri yayılmaya devam ediyor

  Yıllardır herkesin aklında belli yargılar var ve insanlar Macintosh işletim sistemli, yani Apple bilgisayarlara virüs gibi yazılımların bulaşmadığını düşünüyor.

  Macintosh virüsleri yayılmaya devam ediyor

  Yıllardır herkesin aklında belli yargılar var ve insanlar Macintosh işletim sistemli, yani Apple bilgisayarlara virüs gibi yazılımların bulaşmadığını düşünüyor. Aslına bakarsanız, bu belli bir noktaya kadar doğruydu çünkü Mac bilgisayarlar, sanal korsanlar tarafından her zaman daha az hedef alındı. Fakat görünüşe göre bu durum artık değişiyor.

  İstatistikler Mac sahiplerini korkutacak

  Mac bilgisayarlar, zararlı yazılım üreten kişiler için giderek daha büyük hedefler hâline geliyor ve yayınlanan raporlara göre, Apple sistemlerine geçtiğimiz yıla oranla ciddi boyutta saldırılar söz konusu. Malwarebytes güvenlik şirketi tarafından yayınlanan bulgulara göre, 2017 Temmuz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 230’luk bir oranda virüs artışı yaşandı.

  Güvenlik firmasına göre bazı zararlı yazılım kategorileri çok daha hızlı bir şekilde artarken, hackerlar Mac App Store’u da hedef alıyor. Betanews raporlarına göre ise sanal korsanlar 2018 yılında istenmeyen yazılımları daha da arttıracak ve virüs oranları da yükselişe geçecek. Hatta şu an itibariyle pek çok Mac kullanıcısı durumdan şikayetçi.

  Ne yapılmalı?

  Elbette ki tüm bunlara karşı bir önlem alınması şart. Malwarebytes kendi antivirüs koruma sistemini önerirken, farklı yazılımlara da yönelme şansınız var. Fakat ne olursa olsun, ‘Mac bilgisayara virüs bulaşmaz’ düşüncesini en azından bir süreliğine kafanızdan atın ve güvenliğinizi garanti altına alın.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Macintosh virüsleri yayılmaya devam ediyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Macintosh virüsleri yayılmaya devam ediyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Macintosh virüsleri yayılmaya devam ediyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?