Tekno Kenar

  Mark Zuckerberg Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş

  Kısa süre önce yapılan röportajda Zuckerberg Cambridge Analytica skandalı yüzünden zor günler geçirmiş ve kendisini kovmayı bile düşünmüş.

  Mark Zuckerberg Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş

  Mark Zuckerberg kurucusu olduğu Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş. Kısa süre önce yapılan röportajda Zuckerberg Cambridge Analytica skandalı yüzünden zor günler geçirmiş ve kendisini kovmayı bile düşünmüş.

  Zuckerberg bu hatadan dolayı son 1 yıldır turlar düzenliyor. ‘Özür turları’ düzenleyen ve bu olaydan çok pişman olduğunu her seferinde dile getiren Facebook kurucusu, burada en büyük hata benim istifa etmesi gereken birisi varsa o ben olurum.

  Mark Zuckerberg;

  “Burayı ben dizayn ettim ve neredeyse her kararı ben aldım. Eğer birinin kovulması gerekiyorsa bu ben olmalıyım.”

  Bu açıklamanın ardından bir kısım insan Zuckerberg’in samimiyetine güvenmezken bir kesim ise tamamen ona hak veriyor.

  Zuckerberg doğru mu söylüyor, ne kadar samimi?

  Ne kadar doğru söylüyor bilinmez ama yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı gibi Zuckerberg bu durumdan son derece rahatsız. Cambridge Analytica skandalı için büyük bir sorumluluk hissediyor.

  Yaptığı açıklamanın hemen arkasından ise görevine devam edeceğini ve tabi ki kendi işine son vermeyeceğini söyledi. Zuckerberg topluluğun güvenini kazanmak için daha çok çalışacağını ve bu kötü algıyı yok edeceğini söylüyor. Bunun içinde çalışmalara başlamış durumda, ancak uzmanlara göre Zuckerberg tuhaf bir politika izliyor. 10 saniye önce istifa etmeyi ve görevini bırakmayı düşündüğünü söyleyen Zuckerberg, konuşmasının devamında ise tabi ki kendi işime son vermeyeceğim açıklaması yapıyor. Bu tam anlamıyla karışık ve tuhaf bir durum.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Mark Zuckerberg Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Mark Zuckerberg Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Mark Zuckerberg Facebook’tan ayrılmayı düşünmüş başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?